1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ünlü yatırımcı Bitcoin’in ne zaman yükselişe geçeceğini açıkladı!

Ünlü yatırımcı Bitcoin’in ne zaman yükselişe geçeceğini açıkladı!

Ünlü yatırımcı Bitcoin’in ne zaman yükselişe geçeceğini açıkladı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Blockchain Association’ın yönetici direktörü Kristin Smith, Bitcoin’in neden durgun olduğunu ve ne zaman yükselişe geçeceğini açıkladı. Detaylar haberimizde.

Ünlü yatırımcı Bitcoin’in ne zaman yükselişe geçeceğini açıkladı!

Bitcoin, haftanın son gününde yatay bir görünüm veriyor. Lider kripto para birimi son bir ayda bir konsolidasyon döneminde geçiyor ve 18.300 dolar ile 20.400 dolar arasında dalgalanan bir değere sahip. Kripto piyasasının toplam hacmi de bu süre içerisinde 1 trilyon doların altında kaldı. Piyasanın önemli bir atak yapmamasının en önemli nedenlerinin başında Fed’in şahin politikaları geliyor.

Yatırımcılar riskli olarak tabir edilen varlık gruplarından uzaklaştı. Bu durum kripto para piyasasını derinden etkiledi.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Blockchain Association’ın yönetici direktörü Kristin Smith, Bitcoin’in neden durgun olduğunu ve ne zaman yükselişe geçeceğini CNBC’nin Squawk Box programında yaptığı röportajda açıkladı.

Smith, Bitcoin’in mevcut fiyatının uzun vadeli yatırımcılar tarafından stabilize edildiğini ve bireysel yatırımcıların düşüş nedeniyle dijital varlık piyasalarından büyük ölçüde kaçtığını söyledi.

Ancak Smith, bireysel yatırımcıların ekonominin düzelmesiyle birlikte piyasaya geri döneceğini tahmin ediyor.

“Bence Bitcoin birkaç nedenden dolayı büyük ölçüde istikrarlı. Birincisi, Bitcoin’e yatırım yapmaktan büyük ölçüde çıkmış bireysel yatırımcılar var. Şu anda Bitcoin’e yatırım yaparak ekstra para biriktirme yeteneğine sahip değiller. Ama şu anda orada olan yatırımcıların ileri bir tarih için sabırsızlandığını düşünüyorum. Uzun vadede işin içindeler. Ekonomi düzeldiğinde ve insanların yatırım portföylerinde daha fazla risk aldığını görmeye başladığımızda, Bitcoin’e yapılan yatırımın ve ardından fiyatın yükseldiğini göreceğiz.”

Smith ayrıca, ABD Kongresi’nin yıl sonuna kadar kripto düzenlemelerini yapma olasılığının yüksek olduğunu ve regülasyonların daha fazla kurumsal yatırımcıyı alana çekeceğini de sözlerine ekledi.

“Kongre, Bitcoin spot piyasası da dahil olmak üzere, altta yatan dijital emtia spot piyasası için ek düzenleme sağlayacak mevzuat üzerinde aktif olarak çalışıyor ve bunun aslında yıl sonundan önce yapılması için gerçek bir şansı var.”

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 19.198 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: