okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.18%
Bitcoin
66.898,96 USDT
eth
ETH
0.18%
Ethereum
3.097,52 USDT
bch
BCH
3.64%
Bitcoin Cash
483,50 USDT
xrp
XRP
-0.01%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.1%
Litecoin
84,06 USDT
bnb
BNB
-0.22%
Binance Coin
579,61 USDT
sol
SOL
2.27%
Solana
173,28 USDT
avax
AVAX
2.1%
Avalanche
37,19 USDT
ada
ADA
-0.09%
Cardano
0,48 USDT
dot
DOT
-0.16%
Poladot
7,19 USDT
doge
DOGE
0.23%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-0.26%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ünlü varlık yöneticisinden SEC’e bir ETF başvurusu daha!

sec
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü varlık yöneticisi ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC)  bir ETF  başvurusu daha yaptı. Detaylar haberimizde.

Ünlü varlık yöneticisinden SEC’e bir ETF başvurusu daha

Varlık yöneticisi Wisdomtree ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir başvuru daha yaptı. Bu yıl başında SEC’e bir Bitcoin ETF’si için başvuran şirket bu kez Ethreum ETF’si için resmi başvuru yaptı.

Ethereum’un popülaritesi gün geçtikçe daha fazla artıyor. Ağın kapasitesi göz önüne alındığında kurumsal olarak son zamanlarda daha fazla benimsenmeye başlayan Ethereum Wisdomtree’nin de dikkatini çekti.

Geçtiğimiz günlerde VanEck’te SEC’e bir Ethereum ETF çıkarmak için başvuruda bulunmuştu. Wisdomtree ve Vaneck başvuruları olmak üzere ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’nun önünde iki Ethereum ETF başvurusu bulunuyor.

Bkz: Bitcoin fiyatı bir kez daha kritik eşikte

SEC henüz ne Bitcoin ne Ethereum ne de herhangi bir kripto ETF’sini onaylamadı. Yeni SEC Başkanı Gary Gensler daha çok tüketici korumasına ihtiyaç duyulduğunu vurguluyor. Bu nedenle SEC başvuruları incelemeyi sürekli erteliyordu.

VanECK tarafından yapılan Bitcoin ETF’sinin incelenmesi haziran ayının ortasına ertelenmişti. Bu tarihte yeni bir erteleme kararı gelmez ise SEC’in kripto ETF’leri ile ilgili kararını yakında görmüş olacağız.

SEC komiseri olan ve “kripto anne” olarak bilinen Hester Pierce, geçtiğimiz günlerde SEC’in bir kirpto ETF’sini onaylamak için geç kaldığını belirtmişti. Pierce kriptoların yapısı hakkında artık eskisine göre daha fazla bilgiye sahip olduklarını vurgulamıştı.

ABD’nin hemen yanı başındaki Kanada’da geçtiğimiz aylarda Ethereum ETF’leri onay almıştı. Purpose Investments, Nisan ayında Kanada mali düzenleyicilerinden onay aldı. Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören ETHH, işlem başladığından bu yana, yönetim altındaki varlıklarının (AUM) 169 milyon doların üzerine çıktığını gördü. 

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.