1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü varlık yöneticisinden SEC’e bir ETF başvurusu daha!

Ünlü varlık yöneticisinden SEC’e bir ETF başvurusu daha!

Ünlü varlık yöneticisinden SEC’e bir ETF başvurusu daha!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü varlık yöneticisi ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC)  bir ETF  başvurusu daha yaptı. Detaylar haberimizde.

Ünlü varlık yöneticisinden SEC’e bir ETF başvurusu daha

Varlık yöneticisi Wisdomtree ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir başvuru daha yaptı. Bu yıl başında SEC’e bir Bitcoin ETF’si için başvuran şirket bu kez Ethreum ETF’si için resmi başvuru yaptı.

Ethereum’un popülaritesi gün geçtikçe daha fazla artıyor. Ağın kapasitesi göz önüne alındığında kurumsal olarak son zamanlarda daha fazla benimsenmeye başlayan Ethereum Wisdomtree’nin de dikkatini çekti.

Geçtiğimiz günlerde VanEck’te SEC’e bir Ethereum ETF çıkarmak için başvuruda bulunmuştu. Wisdomtree ve Vaneck başvuruları olmak üzere ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’nun önünde iki Ethereum ETF başvurusu bulunuyor.

Bkz: Bitcoin fiyatı bir kez daha kritik eşikte

SEC henüz ne Bitcoin ne Ethereum ne de herhangi bir kripto ETF’sini onaylamadı. Yeni SEC Başkanı Gary Gensler daha çok tüketici korumasına ihtiyaç duyulduğunu vurguluyor. Bu nedenle SEC başvuruları incelemeyi sürekli erteliyordu.

VanECK tarafından yapılan Bitcoin ETF’sinin incelenmesi haziran ayının ortasına ertelenmişti. Bu tarihte yeni bir erteleme kararı gelmez ise SEC’in kripto ETF’leri ile ilgili kararını yakında görmüş olacağız.

SEC komiseri olan ve “kripto anne” olarak bilinen Hester Pierce, geçtiğimiz günlerde SEC’in bir kirpto ETF’sini onaylamak için geç kaldığını belirtmişti. Pierce kriptoların yapısı hakkında artık eskisine göre daha fazla bilgiye sahip olduklarını vurgulamıştı.

ABD’nin hemen yanı başındaki Kanada’da geçtiğimiz aylarda Ethereum ETF’leri onay almıştı. Purpose Investments, Nisan ayında Kanada mali düzenleyicilerinden onay aldı. Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören ETHH, işlem başladığından bu yana, yönetim altındaki varlıklarının (AUM) 169 milyon doların üzerine çıktığını gördü. 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: