1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ünlü traderden Bitcoin ve Ethereum için kötü haber!

Ünlü traderden Bitcoin ve Ethereum için kötü haber!

Ünlü traderden Bitcoin ve Ethereum için kötü haber!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto analisti Capo, sosyal paylaşım platformu Twitter’da takipçileri için yaptığı analizlerde Bitcoin ve Ethereum’un çift haneli oranlarda değer kaybedeceğini tahmin etti. Detaylar haberimizde.

Ünlü traderden Bitcoin ve Ethereum için kötü haber!

Kripto para piyasasında FTX’in yarattığı şok devam ediyor. Dün boğalar piyasanın düşmesini engellemeye çalıştı ve bir toparlanma görüldü ancak alım baskısı yeterli olmadı ve kripto piyasasında kırmızı tablo hakim. Lider kripto para birimi Bitcoin, 17.000 doların üzerinde kalmayı başaramadı. Piyasanın toplam değeri ise 850 milyar doların altına geriledi.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Piyasada geniş kitleler tarafından tahminleri takip edilen kripto analisti Capo, tablonun daha ürkütücü olacağını tahmin ediyor. Capo 620 binden fazla takipçisi için sosyal paylaşım platformu Twitter’da analizler paylaşıyor. Ünlü trader, son analizinde çift haneli oranlarda değer kaybedeceğini düşündüğü kripto paraları açıkladı. Capo,  Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve  altcoinlerin çift haneli yüzdelerde kayıplar yaşayacağını öngörüyor.

“BTC’de %16-20, ETH’de %36-40 ve altcoinlerde %40-45 düşüş.”

Analist, akıllı sözleşme özellikli blok zinciri TRON’un (TRX) borsa tokenine de değindi ve  TRX’in büyük ölçüde düşeceğini öngördüğünü de söyledi.

Bitcoin ve Ethereum Ünlü traderden Bitcoin ve Ethereum için kötü haber!

 

“Dün Justin Sun beni takip etti. Justin’e kötü bir haberim var. Bazı şeyleri gördüğüm gibi söylüyorum. Şimdi TRX için  büyük bir düşüş olduğunu görüyorum.”

Ünlü traderin teknik analizi TRON’un bir azalan üçgen formasyonu oluşturduğunu gösteriyor. Bu da bir geri çekilmeye işaret ediyor. Capo aynı zamanda Cardano (ADA) ve Polkadot’un (DOT) %40’ın üzerinde bir düzeltme görebileceğini savundu.

“BTC 13.000 – 14.000

ETH 700  – 750 

ADA 0,18 – 0,23 

LTC 29 – 32

DOT 3,4  – 3,6 

FTT 0,00001 dolar″

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 16.769 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in toplam değeri 322 milyar dolara geriledi. Son kayıplar ile birlikte BTC’nin dominasyon oranı ise %38 olarak hesaplanıyor.

bitcoin ve ethereum

 

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak

Etiketler: