1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü sporcudan Bitcoin açılımı! Nedeni ise çok bilindik

Ünlü sporcudan Bitcoin açılımı! Nedeni ise çok bilindik

Ünlü sporcudan Bitcoin açılımı! Nedeni ise çok bilindik
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Her gün daha fazla ünlü Bitcoin’in gücüne ilgi duyuyor. Son olarak ABD’li ünlü sporcu Bitcoin’e yatırım yapma kararı aldı. Detaylar haberimizde.

Ünlü sporcudan Bitcoin açılımı!

Bitcoin, ünlü simalar arasından birkaç aydır daha popüler hale geldi. Değerinin artması ve daha fazla tanınması ile birçok ünlü kişi Bitcoin almaya ve portföyünü lider para birimi ile zenginleştirdi. Sanatçılar, sporcular ve ünlü televizyon programcıları her geçen gün kripto dünyasına daha fazla ilgi duyuyor.

Son olarak Amerika’nın en ünlü spor organizasyonu olan ve milyonlarca izleyiciye sahip Amerikan futbol ligi (NFL) oyuncu Saquon Barkley Bitcoin’i benimsemeye başladığını duyurdu. New York Giants’ın yıldızı “The Best Business Show”da gelecekteki tüm pazarlama ve ciro anlaşmaları için Bitcoin ödemelerini kabul edeceğini söyledi.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Barley, bu kararı almasının en önemli nedenlerinden birinin yükselen enflasyon olduğunu belirtti. Bilindiği gibi Amerika’da geçtiğimiz günlerde enflasyon rakamları açıklanmış %5,4 ile son 13 yılın en yüksek oranları görülmüştü.

“Enflasyonu görüyorsunuz ve şu anda ne kadar yüksek olduğunu görüyorsunuz ve servetinizi kurtaramayacağınızı öğreniyorsunuz. Bu yüzden pazarlama paramı Bitcoin olarak alacağım.”

Barkley, yalnızca enflasyonu yenen varlıklara yatırım yapmanın dışında, saha dışında “nesil zenginliği” ve dolayısıyla Bitcoin (BTC) üretmeye hevesli. Ünlü NFL yıldızı, sponsorluk gelirleri ile yıllık yaklaşık 10 milyon dolar kazanıyor.

Barkley, Nike, Dunkin Donuts, Toyota, Pepsi, Visa ve Hulu gibi bazı popüler markalar ile sponsorluk anlaşmaları yapmış durumda. Barkley’in, ünlü sosyal paylaşım sitesi İnstagram’da yaklaşık 2,2 milyon takipçisi bulunuyor.

Kaynak