BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Son dakika: Bitcoin balina hareketi!

Son dakika: Bitcoin balina hareketi!

Son dakika: Bitcoin balina hareketi!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin 31-32 bin dolar bandında hareket ettikçe risk devam ediyor. Balinalar 30 bin dolarlık desteği kaybetme korkusu ile Bitcoin’leri borsalarda hazır bekletiyorlar. Bugün Coinbase’deki balina hareketleri dikkat çekiyor.


Son dakika: Bitcoin balina hareketi!

Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 31 bin dolar destek hattının üstünde işlem görüyor. Eğer Bitcoin 30 bin dolarlık psikolojik destek hattını da kaybederse daha şiddetli dalgalanmalar yaşanabilir.

Dünkü Crypto Quant’ın analizine göre Bitcoin balinaları 14,550 adet Bitcoin’i Binance borsasına aktardı. Yazının kaleme alındığı saatte aktarılan Bitcoin’lerin dolar karşılığı yaklaşık yarım milyar dolar yapıyor. Borsalara aktarılan bu tutar 20 Mayıs’tan beri aktarılan en yüksek rakama denk geliyor.

Binance borsasına yönelik Bitcoin transferleri ister istemez dump korkusunu da beraberinde getiriyor.

Bugün ise balinaların yeni adresi ABD merkezli kripto para borsası Coinbase oldu. İçinde bulunduğumuz gün içeresinde anonim bir hesaptan Coinbase borsasına 13,000 adet BTC transfer edildi. Transfer edilen BTC’ler dolar cinsinden yaklaşık 420 milyon dolara denk geliyor. Dün ve bugün borsalara iki balina hesaptan transfer edilen Bitcoin’lerin değeri 1 milyar doları buluyor.

Coinbase’e transfer edilen 420 milyon dolarlık BTC sadece 0.00011508 BTC’ye yani 4 dolara mal oldu. Bu oranlarla hiçbir banka mücadele edemez.

Dün Bank of America’nın Bitcoin vadeli işlemlere başlayacağı haberinin ardından tekrardan 32 bin doların üstüne çıkan parite hafta sonu tekrardan 32K’nin altına geriledi.

Lütfen Bkz: Bank of America’dan muhteşem Bitcoin açılımı!

Kısaca piyasadaki satış baskısı devam ediyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.