1. Home
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ünlü NBA takımından kriptonun yeni gözdesine hızlı giriş!

Ünlü NBA takımından kriptonun yeni gözdesine hızlı giriş!

Ünlü NBA takımından kriptonun yeni gözdesine hızlı giriş!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Metaverse çılgınlığı dünyayı sarmaya devam ederken ünlü NBA takımı Brooklyn Nets’den heyecan veren bir açılım geldi. Detaylar haberimizde.

Ünlü NBA takımından kriptonun yeni gözdesine hızlı giriş!

Dünyanın her yerinden Metaverse haberleri yağıyor. Metaverse dönüşümünün hızlandığına hep birlikte şahitlik ediyoruz. Dev teknoloji ve yazılım firmaları sistemlerini dünyanın bu yeni trendine entegre etmeye devam ederken ünlü NBA takımından taraftarlarını heyecanlandıran bir adım geldi.

Kadrosunda Kevin Durant ve James Harden gibi dünyanın en iyi basketbol oyuncaları arasında gösterilen isimleri barındıran Brooklyn Nets, ABD’de metaverse’e giren ve 360 ​​derece VR teknolojisi ile basketbol maçlarını yayınlayan ilk profesyonel spor takımı oldu.

NBA takımı New Orleans Pelicans’a karşı oynadığı son maçta 3D aksiyonlar sunan son teknoloji bir video sistemi başlattı. Nets’in sahası olan Barclays Center’da oynan maçta taraftarlar maçı yeni sistemle 3D olarak izledi. Aşağıdaki videoda Nets taraftarlarının maçı 3D olarak nasıl izlediğini görüyoruz.

Brooklyn Nets bu karar ise resmi olarak Metaverse’e giren ilk profesyonel spor takımı oldu. “Netaverse” olarak adlandırılan sistemde NBA takımı, birkaç saniye içinde 3D gerçekçi görüntüler geliştiren yeni bir yenilikçi video sistemini taraftarlarının beğenisine sundu.

İlgili: Metaverse nedir,geleceği nasıl?

Nets, Metaverse ile taraftarlara maçları izlemeyi daha ilgi çekici hale getirmeyi ve fütüristtik seçimler eklemeyi amaçlıyor. “Netaverse”, sahayı çevreleyen ve 360 ​​sanal gerçeklik deneyimi sunmaya yardımcı olan 100’ün üzerinde yüksek çözünürlüklü video kamera kullanıyor. Görseller daha sonra doğrudan Canon’un Serbest Görüş Noktası Sistemine aktarılıyor ve bu sistem daha sonra sahadaki her oyuncunun gerçek zamanlı, ayrıntılı 3D modellerini ve görüntülerini oluşturuyor. Taraftarlar özelleştirilmiş seçim ile kendilerini sahanın istedikleri yerinde konumlandırıyor.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in şirketin adını Meta olarak değiştirerek ateşi harlamasının ardından Metaverse daha hızlı bir şekilde hayatın içine doğru yol alamaya başladı. Meta tabanlı kripto paralar da 2022’in gözdeleri olmaya hazırlanıyor.

Kaynak