Ünlü milyarderden Bitcoin açıklamaları!

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meksikalı ünlü milyarder Ricardo Salinas, altın ile Bitcoin’i karşılaştırdı. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Ünlü milyarderden Bitcoin açıklamaları!

Bitcoin, hafta sonuna düşüşle başladı. Lider kripto par birimi, 40,000 dolarlık psikolojik direnci tutamadı ve yönünü aşağı doğru çevirdi. Bitcoin nisan ayının başlarında 48,000 dolara kadar yükselmişti. Bu günkü seviyesi ile Bitcoin başına 10,000 dolar kaybetmiş oldu.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

BTC, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 38,613 dolardan işlem görüyor. Bitcoin, son 24 saat içerisinde %2,12 değer kaybetti. Kripto paranın piyasa değeri 734 milyar dolar. Bu değer ile 1,759 trilyon dolarlık kripto ekosisteminin %41,8’ini domine ediyor.

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hereketleri

Ünlü milyarderden Bitcoin açıklamaları!

 

Kripto paralar özellikle bu yıl yaşanan enflasyonist dönemde yatırımcılar için güvenli bir liman oldu. Sabit arzı olan birçok kripto para tasarruflarını enflasyondan korumak isteyen kişilerin dikkatinde. Bitcoin 21 milyonluk sabit arzı ve değeri ile bu kripto paraların başında geliyor.


İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Lider kripto para sık sık geleneksel koruma aracı olan altın ile kıyaslanıyor.        Meksikalı ünlü milyarder Ricardo Salinas’da bu kıyaslamayı yapanlardan biri. Meksikalı milyarder ve Bitcoin (BTC) boğası Ricardo Salinas, amiral gemisi kriptoyu altından daha iyi bir değer deposu yaptığına inandığı önemli bir faktörü açıkladı.

Varlık portföyünün %60’ı “Bitcoin ve Bitcoin hisse senetlerinden” oluşan Salinas, yeni bir röportajda altının manipülasyona oldukça yatkın olduğunu söyledi.

“Altını manipüle etmek çok kolay. Bir düşünün, Londra’da altın fiyatı sabitlendi. Bakın geçen ay Londra Metal Borsası’nda nikel ile ne oldu. Demek istediğim, her şey baştan sona bir sahtekarlık.”

Halihazırda Grupo Elektra holdinginin Başkanı Salinas, Bitcoin’in altın kadar kolay manipüle edilemeyeceğini söylüyor.

“Bitcoin’in altın sorunları yok. Yanında taşımak zorunda değilsin. Etrafta saklamanıza gerek yok. Ve en önemlisi, fiyatı manipüle etmek çok zor. Çünkü dünyanın her yerinde 24 saat ticaret yapabileceğiniz pek çok yer var. Altın gibi değil, değil mi?”

12,3 milyar dolar değerinde serveti olduğu bilinen ünlü milyader, ailesinin nesiller boyu altına yatırım yaptığını ancak Bitcoin’i keşfettikten sonra kendisinin fikrinin değiştiğini de sözlerine ekledi.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ünlü milyarderden Bitcoin açıklamaları!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.