1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Ünlü milyarder Bitcoin konusundaki fikrini değiştirdi!

Ünlü milyarder Bitcoin konusundaki fikrini değiştirdi!

Ünlü milyarder Bitcoin konusundaki fikrini değiştirdi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü milyarder David Rubenstein, Bitcoin ve kripto paralar konusundaki fikrini değiştirdi. Detaylar haberimizde.

Ünlü milyarder Bitcoin konusundaki fikrini değiştirdi!

Kripto para birimleri piyasaya sürüldükten sonra hemen kabul görmedi. Bitcoin’in rüştünü ispat etmesi seneler aldı. Ancak artık birçok yatırımcı Bitcoin’i fiyatından bağımsız olarak değerli bir para birimi olarak görüyor.

Bitcoin

Geçtiğimiz yıllarda Bitcoin için oldukça olumsuz açıklamalarda bulunan kimi yatırımcılar artık Bitcoin’e büyük yatırımlar yapıyor. Onlardan biri de ünlü milyarder David Rubenstein. Özel sermaye şirketi The Carlisle Group’un kurucu ortağı ve eş başkanı Rubenstein, başlangıçta kripto para birimlerinin altında yatan değer konusunda şüpheci yaklaşımından vazgeçti ve kripto para birimlerinin herhangi bir hükümetin kontrolünde olmadıkları için yeni dünyada büyük rol oynayacağına inanıyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoin ve kripto para birimlerinin altında yatan şüphelerin fiat para birimleri içinde geçerli olduğunu belirten ünlü milyarder, Fiat para birimlerini destekleyen gerçek sağlam değer eksikliğine dikkat çekti. Ayrıca fiat paraların hükümetlerin kontrolünde olması nedeniyle küresel sorunlardan daha fazla etkileneceğini söyledi.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Rubenstein, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrası yapılan yaptırımların ve bunların ruble üzerindeki etkisinin kripto paraların önemini ortaya çıkardığına da değindi.

“Ukrayna’da veya Rusya’da iseniz ve ülkenizin birçok zorluğu varsa ve bazı varlıklara sahip olmak istiyorsanız, muhtemelen biraz kripto para birimine sahip olmak, hükümetin kontrolünde olan bir şeye sahip olabileceğinizden daha iyi hissetmenizi sağlar.”

Kripto para birimlerinin aslında temel amacı finansal sistemin de demokratikleşmesini sağlamak. Yaşanan olaylar gün be gün bu amacın ne denli haklı oluğunu ortaya çıkarıyor. Şimdilik ekosistem 2 trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahip. Ancak bu miktarın önümüzdeki yıllarda artacağına hiç şüphe yok.

Lider kripto para birimi Bitcoin, aynı zamanda sabit arzı ile pandemi sonrası yaşanan finansal darlık döneminde bir değer biriktirme aracı olarak hızla kabul görmeye devam ediyor.

BTC, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 40,881 dolardan işlem görüyor. Lider kripto son 24 saat içerisinde %4,41 değer kaybetti.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

bitcoin

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: