Loading...
btc
BTC
-2.44%
Bitcoin
65.882,65 USDT
eth
ETH
0.66%
Ethereum
3.462,29 USDT
bch
BCH
-5.38%
Bitcoin Cash
365,08 USDT
xrp
XRP
-2.07%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
1.11%
Litecoin
72,05 USDT
bnb
BNB
-1.09%
Binance Coin
580,86 USDT
sol
SOL
-3.57%
Solana
172,52 USDT
avax
AVAX
-6.66%
Avalanche
29,75 USDT
ada
ADA
-4.09%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
-3.22%
Poladot
5,90 USDT
doge
DOGE
-5.78%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
-3.23%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Bitcoin Haberleri
  3. Ünlü kripto para analiz şirketinden Bitcoin uyarısı!

Ünlü kripto para analiz şirketinden Bitcoin uyarısı!

Elliot analizi ile ünlü analistten Bitcoin boğalarına kritik uyarı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para sektörünün önde gelen analiz şirketi, Bitcoin (BTC) için önemli bir metriğin ayı durumuna işaret ettiğini bildiriyor. Analiz şirketinin BTC için yaptığı uyarının ayrıntılarına bakalım.


Ünlü kripto para analiz şirketinden Bitcoin uyarısı!

Ünlü kripto analiz şirketi Santiment, Bitcoin fonlama oranının negatife dönüşmenin eşiğine geldiğini bildiriyor. Bu durum ise piyasanın düşüş trendinde olduğunun önemli bir işareti olacak.

Kripto yatırımcıları, asla sona ermeyen vadeli işlem sözleşmelerinde kaldıraçlı long veya short pozisyonlar alabilir. Piyasaların fonlamayı sürdürmesi için ise sürekli sözleşme piyasası ile fonlama oranı olarak bilinen spot fiyat arasındaki farka dayalı olarak periyodik ödemeler yapılması gerekiyor.

Santiment şöyle diyor:

“Sadece Bitcoin’in Binance üzerindeki fonlama oranına bakalım. Burası sürekli sözleşme fonlama için en büyük platform. Şu an traderler geçmiş aylara bakarak pozisyon alıyorlar. Fiyat ise fonlama oranının aksi yönde hareket ediyor. Burada yeterli bir zamana bakıldığında bir miktar endişe edici bir durum var.”

İlgili – Bitcoin fiyatında 28.000 doların altına düşüş ve BTC için kritik destek

Güncel Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

Bitcoin fiyat grafiği Kaynak: TradingView

Santiment aynı zamanda sosyal medya trendlerini de izliyor. Bu da Bitcoin fiyat tahmini yapmaya çalışan traderlere faydalı bilgiler sağlayabilir. Bu veriler, piyasadaki trader ve yatırımcıların ne durumda olduğunu gösteriyor. Santiment, son beş hafta içinde traderlerin kademeli olarak lider kripto para Bitcoin konusunda her geçen gün daha az iyimser olduğunu bildiriyor. Aynı zamanda fiyatların genelde kalabalığın beklentisinin aksine hareket ettiği bilgisini de paylaşıyor. Tarihi veriler bunu gösteriyor.

İlgili – 10 yıl sonra uyanan dev Bitcoin balinasının inanılmaz kazancı

Traderler ne kadar fazla şüpheye düşerse fiyatın yükselme ihtimali o kadar yüksek olur. Santiment verileri ise şu an şunu gösteriyor. Sosyal medya üzerinde hem ayı hem de boğalar düşüşte. Hatta genel olarak yılın başı ile kıyaslandığında BTC konuşanların sayısı da azaldı. Bu da kalabalığın ne düşüneceğini bilmediğini gösteriyor. Piyasada bir inançsızlık var.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.