1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Ünlü kripto analistinden dikkat çeken Bitcoin tahmini!

Ünlü kripto analistinden dikkat çeken Bitcoin tahmini!

Ünlü kripto analistinden dikkat çeken Bitcoin tahmini!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto analisti Altcoin Sherpa, yeni bir Bitcoin analizi paylaştı. Analistin paylaştığı Bitcoin tahmini ve BTC’nin teknik verilerine ilişkin detaylar yazımızda.

Ünlü kripto analistinden dikkat çeken Bitcoin tahmini!

ABD’de enflasyonun beklentinin altında gelmesi sonucu hareketlenen kripto para piyasasına Fed’in faiz artırım kararı bir fren oldu. Lider kripto para birimi 18.000 dolarlık direnci zorlarken 17.500 dolarlık seviyeye geri döndü.

Bitcoin için mevcut durumu analiz eden ve kripto piyasasında büyük kitleler tarafından takip edilen analist Altcoin Sherpa, Bitcoin için nihayet dibin göründüğünü tahmin ediyor. Ancak analist, bunun bir yükseliş başlangıcı anlamına gelmediğini ve bir birikim döneminin başlayacağını ön görüyor.

İlgili: Bitcoin (BTC) fiyat tahmini

Altcoin Sherpa, 187.800 Twitter takipçisine BTC’nin dibi görmeden önce gitmesi gereken bir fitil daha olduğunu söyledi. Ancak işin püf noktası şu: Tüccar, yeniden yükselmeye başlamadan önce Bitcoin için 6-12 aylık bir konsolidasyon bekliyor.

Bitcoin

 

“Şu anda bulunduğumuz yer. Fiyatlar açısından dibe yakın olduğumuzu düşünüyorum, ancak zaman açısından daha gidecek çok zamanımız var. Belki son bir düşüş fitilini çeker ve ardından 6-12 ay boyunca ortalıkta dolaşıp dururuz.”

Stratejist, tahminine kanıt olarak tarihsel verileri sunuyor.  Bitcoin’in dip bulduktan sonra aylarca konsolide olma eğiliminde olduğunu sözlerine ekleyen Sherpa, 2015’teki ayı piyasasını örnek gösteriyor.

“Bitcoin: 2015’te birikim de dahil olmak üzere ayı piyasası düşüş trendinden yaklaşık 700 gün sonra çıktı. 2018’deki konsolidasyon dönemi ise 450 gün sürdü.

Ünlü analist, Bitcoin için kritik seviyenin ise 17.000 dolar olduğunu açıkladı. BTC, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 17.504 dolardan işlem görüyor. Kripto paranın toplam piyasa değeri 336 milyar dolar olurken dominasyon oranı %39,4.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: