Ünlü fast food zincirinden DOGE adımı!

ünlü fast food zinciri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü fast food zinciri KFC ödemelerde Dogecoin’i kabul edecek. Detaylar haberimizde.

Ünlü fast food zincirinden DOGE adımı

Kripto paralar ile ödeme alan şirketlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Son dönemlerde kripto para birimlerinin artan popülaritesi alışverişlerde kripto para kullanımını yaygınlaştırıyor.

Covid-19’un en önemli etkilerinden biri de virüsün yayılım hızından dolayı nakit kullanımının azalması. Tüm dünyada ödeme sistemi bir dönüşüm içerisinde. Bu dönüşümün en önemli parçalarından bir gittikçe daha fazla kişi ve kurum tarafından benimsenen kripto varlıklar.

Kripto varlıklar dünyanın birçok yerinde ödeme aracı olarak kullanılmaya başladı. Son örnek ise Kanada’dan. Dünyanın en büyük fast food zincirlerinden biri olan Kentucky Fried Chicken (KFC), Kanada’daki zincirlerinde Dogecoin ile ödeme kabul edeceğini duyurdu.

https://twitter.com/kfc_canada/status/1389951490211688453

KFC’nin ödeme kabul ettiği ilk kripto para Dogecoin değil. Fast food devi daha önce sınırlıda olsa Bitcoin ile satış yapmaya başlamıştı.

Dogecoin bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Kripto para birimine artan ilgi Dogecoin’in daha çok benimsenmesini sağlıyor. Geçtiğimiz hafta Mark Cuban katıldığı Talk Show’da ünlü sunucu Ellen Degeneres’i Dogecoin ile ödeme kabul etmeye ikna etmeye çalıştı.

Bkz: Dogecoin, Dogecoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Ünlü sunucu Cuban’ın çabalarına karşılık “bunu yapmaya ilgiliyim ancak DOGE hakkında daha fazla şey öğrenmeliyim” diye cevap verdi.

Dogecoin son bir haftada yakaladığı ivme ile kripto para piyasasında en değerli dödüncü kripto para oldu. Piyasa değeri her geçen gün daha fazla büyüyen DOGE büyük şirketleri geride bırakıyor. DOGE’nin Musk ve Cuban tarafından sıkça desteklenmesi kripto paraya ilgiyi artıracak gibi görünüyor.

Dogecoin yazım anında Coinmarketcap verilerine göre 0,620 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ünlü fast food zincirinden DOGE adımı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.