Ünlü editörden akıllara ziyan Bitcoin fiyat tahmini

bitcoin haber
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’in çok kısa sürede gösterdiği olağanüstü performansın ardından oldukça iddialı Bitcoin fiyat tahminleri geliyor. En son ünlü editörün tahmini “bu kadar da olmaz canım” dedirten cinsten.


Ünlü editörden akıllara ziyan Bitcoin fiyat tahmini

Geçtiğimiz günlerde Fundstrat’ın ekonomi danışmanının Bitcoin ve Ethereum fiyat tahmini oldukça tartışılmıştır. David Grider, Bitcoin’in 100 bin doları geçeceği konusundaki beklentierimizi koruyoruz açıklamasında bulundu.

Grider, Ethereum ise Bitcoin’den daha iyi performans sergileyeceğini düşünüyor. David Grider’in Ethereum fiyat tahmini ise 10,000 dolar.

Bitcoin ve kripto paralar konusundaki tahminler oldukça ayrışabiliyor. Bir tarafta Warren Buffett  ve Peter Schiff gibi yatırımcılar Bitcoin’in öz değerinin sıfır olduğunu düşünüyor. Şu sıralar boşanma işlemleri ile yoğun olan Microsoft’un kurucusu Bill Gates Elon Musk kadar zengin değilseniz” Bitcoin’den uzak durun açıklamalarında bulundu.

Diğer tarafta yukarıda Fundstrat’ın ekonomi danışmanı David Grider gibi oldukça bullish tahminlerde bulunan yatırımcılar bulunuyor. PlanB de Grider gibi Bitcoin’in 6 basamaklı rakamlara ulaşabileceğini düşünüyor. S2F modelinin geliştirici olan Plan B’nin analiz ve yorumları için aşağıdaki haber linkine göz atabilirsiniz:

Lütfen Bkz: Herkes onu konuşuyor: PlanB kimdir ve S2F modeli nedir? Bitcoin için neden önemlidir?

CoinDesk’in editörü Yahoo Finance’e yaptığı açıklamalarda ise akıllara ziyan bir tahminde bulunuyor. Bitcoin’in önümüzdeki 5 yıllık süre içerisinde 1,000,000 dolara ulaşacağını öngörüyor.

Coin Desk’in editörü Ollie Leech Bitcoin fiyatlarındaki artışa neden olacak temel faktörün Bitcoin arzının 21 milyon adet ile sınırlı olduğunu belirtiyor.

Bilindiği üzere Bitcoin arzı 21 milyon adet ile sınırlı. Bu miktarı yaklaşık 18.7 milyonu piyasaya sürüldü. Kalan 2.3 milyonluk miktar ise Bitcoin madencilerine ödül olarak dağıtılacak. Günlük yaklaşık 900 adet BTC, madencilere veriliyor. Bu rakam 2024 yılının Mayıs ayında yarı yarıya azalarak 450 BTC’ye düşecek ve Bitcoin daha da kıt bir varlık haline gelecek.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ünlü editörden akıllara ziyan Bitcoin fiyat tahmini
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.