South Park’ın son bölümündeki Bitcoin projeksiyonu yatırımcıları heyecanlandırdı!

Ünlü dizi South Park’ın son bölümündeki Bitcoin projeksiyonu yatırımcıları heyecanlandırdı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm finansal piyasalarda ve Bitcoin piyasalarında Güney Afrika’da ortaya çıkan Korona virüsünün yeni varyantı paniğe neden oldu. Bu süreçten Bitcoin toplumu, Bitcoin’in güçlenerek çıkacağını tahmin ediyor.


Ünlü dizi South Park’ın son bölümündeki Bitcoin projeksiyonu yatırımcıları heyecanlandırdı!  

ABD merkezli animasyon dizisi South Park, sosyal olayları eleştirel bazda konu ediniyor. Bir animasyon olmasına rağmen yetişkinler tarafından izlenen dizi Simpsons’lar serisi ile aynı temada yayınlarını sürdürüyor. South Park dizisinin 7 sezonu Netflix’de de yayınlanmaktadır.

South Park’ın son bölümünde 2040 yılını konu alan sahnesinde ilginç bir Bitcoin detayı, dikkat çekiyor. 2040 yılında otel rezervasyonu yapmak isteyen kahramanımızı “Bitcoin only” yazan bir resepsiyon masası karşılıyor. Resepsiyon görevlisi ise ödemelerde sadece Bitcoin ve kripto paraların kabul edildiğini söylüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=ozOdhFcEbCg

Bitcoin ve kripto paralar hakkında ABD’de ve birçok ülkede ilgi hat safhada ancak son günlerde Bitcoin fiyatlarında bir düzeltme yaşanıyor. Bitcoin 55 bin dolarlık direnç hattının üstüne çıkamıyor.

Bitcoin ve finansal piyasalarda yaşanan türbülansta ortaya çıkan Korona virüsünün yeni varyantı etkili oluyor. Omicron (B.1.1529) adı verilen yeni tip Korona virüsünün Delta varyantına göre daha bulaşıcı olduğu iddia ediliyor. Mevcut aşıların Omicron’a karşı etkili olup olmadığı konusunda ise henüz net bir açıklama yapılmadı.

Ancak yeni varyant karşısında ülkeler tekrardan Korona tedbirlerini sıkılaştırmaya başladılar. Yeni kapanmalar gelebilir mi muamması yaşanıyor.

Korona salgının dünya kamuoyuna duyurulduğu 13 Mart 2020’de finansal piyasalarda panik yaşanmış ve finansal varlıklarda ciddi panik satışları gözlenmişti. Bu dönemde Bitcoin 4,000 dolar bandına kadar geriledi. Ancak sonrasında Bitcoin hızlı biçimde yükseliş trendine geçti.


Bakalım bu sefer de öyle olacak mı? Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

bitcoin fiyatları

Kaynak

İlgili!

Güncel Bitcoin fiyat tahmini 2023-2025 ve BTC gelecek beklentileri

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
South Park’ın son bölümündeki Bitcoin projeksiyonu yatırımcıları heyecanlandırdı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.