1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. South Park’ın son bölümündeki Bitcoin projeksiyonu yatırımcıları heyecanlandırdı!

South Park’ın son bölümündeki Bitcoin projeksiyonu yatırımcıları heyecanlandırdı!

South Park’ın son bölümündeki Bitcoin projeksiyonu yatırımcıları heyecanlandırdı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tüm finansal piyasalarda ve Bitcoin piyasalarında Güney Afrika’da ortaya çıkan Korona virüsünün yeni varyantı paniğe neden oldu. Bu süreçten Bitcoin toplumu, Bitcoin’in güçlenerek çıkacağını tahmin ediyor.


Ünlü dizi South Park’ın son bölümündeki Bitcoin projeksiyonu yatırımcıları heyecanlandırdı!  

ABD merkezli animasyon dizisi South Park, sosyal olayları eleştirel bazda konu ediniyor. Bir animasyon olmasına rağmen yetişkinler tarafından izlenen dizi Simpsons’lar serisi ile aynı temada yayınlarını sürdürüyor. South Park dizisinin 7 sezonu Netflix’de de yayınlanmaktadır.

South Park’ın son bölümünde 2040 yılını konu alan sahnesinde ilginç bir Bitcoin detayı, dikkat çekiyor. 2040 yılında otel rezervasyonu yapmak isteyen kahramanımızı “Bitcoin only” yazan bir resepsiyon masası karşılıyor. Resepsiyon görevlisi ise ödemelerde sadece Bitcoin ve kripto paraların kabul edildiğini söylüyor.

Bitcoin ve kripto paralar hakkında ABD’de ve birçok ülkede ilgi hat safhada ancak son günlerde Bitcoin fiyatlarında bir düzeltme yaşanıyor. Bitcoin 55 bin dolarlık direnç hattının üstüne çıkamıyor.

Bitcoin ve finansal piyasalarda yaşanan türbülansta ortaya çıkan Korona virüsünün yeni varyantı etkili oluyor. Omicron (B.1.1529) adı verilen yeni tip Korona virüsünün Delta varyantına göre daha bulaşıcı olduğu iddia ediliyor. Mevcut aşıların Omicron’a karşı etkili olup olmadığı konusunda ise henüz net bir açıklama yapılmadı.

Ancak yeni varyant karşısında ülkeler tekrardan Korona tedbirlerini sıkılaştırmaya başladılar. Yeni kapanmalar gelebilir mi muamması yaşanıyor.

Korona salgının dünya kamuoyuna duyurulduğu 13 Mart 2020’de finansal piyasalarda panik yaşanmış ve finansal varlıklarda ciddi panik satışları gözlenmişti. Bu dönemde Bitcoin 4,000 dolar bandına kadar geriledi. Ancak sonrasında Bitcoin hızlı biçimde yükseliş trendine geçti.

Bakalım bu sefer de öyle olacak mı? Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

bitcoin fiyatları

Kaynak

İlgili!

Güncel Bitcoin – BTC fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2021- 2025

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.