1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ünlü CEO’dan heyecan veren Bitcoin tahmini!

Ünlü CEO’dan heyecan veren Bitcoin tahmini!

Ünlü CEO’dan heyecan veren Bitcoin tahmini!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Kraken’in CEO’su Jesse Powell, Bitcoin ile ilgili açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde.

Ünlü CEO’dan heyecan veren Bitcoin tahmini!

Kripto para piyasaları 2022 yılının başından bu yana yatırımcıların beklentilerinin çok altında bir performans gösteriyor. Geçtiğimiz ay Fed’in faiz artırımına beklenilenden önce gideceğinin sinyalini vermesi küresel piyasalar ile artık daha ilişkili ona kripto piyasasında bir çöküşse neden oldu.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

O günden bu yana düşüş eğilimi devam ediyor. Boğalar eski pozisyonları geri almaya çalışsa da bu çaba başta Bitcoin olmak üzere kripto paraları yukarı çekmeye yetmiyor. Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 40,679 dolardan işlem görüyor. Lider kripto para birini son 24 saat içerisinde %7 değer kayebtti. Yaşanan bu değer kaybı ile BTC’nin toplam değeri 771 milyar dolara geriledi.

Bitcoin (BTC) günlük fiyat hareketleri

bitcoin Ünlü CEO’dan heyecan veren Bitcoin tahmini!

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Kraken’in CEO’su Jesse Powell, Bloomberg’e veriği röportajda kripto piyasasının içinde bulunduğu duruma rağmen Bitcoin’in küresel ekonomi içerisindeki öneminin anlaşıldığını açıkladı.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Ünlü CEO, geçtiğimiz yıl 100,000 dolarlık bir tahminde bulunduğunu ve bu fiyat tahmininde hala iyimser olduğunu da sözlerine ekledi. Powell, dünyada yaşanan kriz ortamının bir değer aktarım aracı olarak Bitcoin’i avantajlı hale getirdiğini ifade etti.

“Fiyat konusunda iyimserim. Birçoğumuz geçen yıl 100.000 doları aşacağımızı düşündük, ancak bunları önceden tahmin edemezsiniz.  Enflasyon 80’lerden beri tüm zamanların en yüksek seviyesinde ve belirtilen enflasyon bu. Enflasyonun %7,5’in çok üzerinde olduğunu süpermarkete gittiğimizde hepimiz biliyoruz. Bu ve birçok durumda ortaya çıkan protestolarda Bitcoin ile bağış toplandığını görüyoruz. Bitcoin kullanımının giderek güçlendiğini gösteren bu olaylar uzun vadede Bitcoin’e daha fazla inanmamızı sağlıyor.”

Geçtiğimiz günlerde Kanada’da kamyon şoförlerinin Covid-19 önlemlerini protesto ettiğini ve protestoculara destek amacıyla Bitcoin ile bağış yapıldığını gördük. Ünlü CEO bu olaya dikkat çekti ve Kanadalı kamyon şoförü protestolarında örneklendiği gibi Bitcoin’in gerçek dünya sorunlarını çözdüğünü belirtti.

Kaynak

Etiketler: