1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ünlü CEO’dan 2021 yılı için şaşırtan Bitcoin tahmini!

Ünlü CEO’dan 2021 yılı için şaşırtan Bitcoin tahmini!

Ünlü CEO’dan 2021 yılı için şaşırtan Bitcoin tahmini!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dijital varlık kredi şirketi Celsius Network CEO’su katıldığı programda Bitcoin için tahminde bulundu. Detaylar haberimizde.

Ünlü CEO’dan 2021 yılı için şaşırtan Bitcoin tahmini

Dijital varlık kredi şirketi Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky, Kitco News’e konuştu. Ünlü CEO, Bitcoin tahminini paylaştı.

Mashinsky, El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi haline getirmesini değerlendirdi ve daha fazla ülkenin lider kripto para birimini benimsemesi halinde Bitcoin’in patlama yapacağını belirtti. Aynı zamanda Bitcoin’in para birimi olarak benimsenmesinin ardından özellikle Brezilya ve Nijerya gibi büyük nüfuslu ülkelerde Bitcoin’e olan ilginin artmasını beklediğini dile getirdi.

Bkz: Bitcoin ülkeleri de ikna ediyor!

Ünlü CEO, böylesine büyük nüfuslu bir ülkenin Bitcoin’i yasal olarak benimsemesinin ardından Bitcoin’in 160,000 dolar olabileceğini söyledi.

“Yani bir Brezilya ya da bir Nijerya kabul ederse yani büyük nüfuslu bir ülkede Bitcoin’i resmi olarak kabul ettirebilirsek, fiyatta büyük bir patlama göreceksiniz. Çünkü sadece tüm bunların benimsenmesi kullanıcılarda muazzam yeni talep yaratacak. Bu yıl 160.000 dolara kadar ulaşabiliriz. Bu tahmine bağlı kalıyorum.”

Mashinsky, hükümetlerin para basmaya devam etmesinin, artan enflasyon nedeniyle daha fazla insanı kriptoya çekeceğini kaydetti. PayPal ve Revolut gibi kripto para hizmetleri sunan fintech platformlarının ortaya çıkması, insanların sektöre girmesini kolaylaştıracak. Yönetici, bu platformların milyonlarca kullanıcısının Bitcoin’in değerini daha da artıracağını ekledi. 

Elon Musk’ın Bitcoin fiyatı üzerindeki etkisini de değerlendiren Mashinsky, Elon’un fiyat üzerindeki etkisini reddediyor. Başlarda Bitcoin fiyatı üzerinde etkili olduğunu ancak Tesla için aldığı kararın ardından yatırımcıların artık onu dikkate almadığını vurguladı.

El Salvador’un ardından Meksika, Paraguay ve Tanzanya gibi ülkelerden resmi açıklamalar geldi. Bu nedenle Bitcoin için yeni bir dönemin başladığı yıl içerisinde olabiliriz.

Kaynak

Etiketler: