1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü analistten şaşırtan Bitcoin açıklaması: İşte, beklediği zirve seviye

Ünlü analistten şaşırtan Bitcoin açıklaması: İşte, beklediği zirve seviye

Ünlü analistten şaşırtan Bitcoin açıklaması: İşte, beklediği zirve seviye
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler kripto para analisti, Bitcoin’in belirli dirençlerin altında zorlanmasına rağmen tarihi verilerin %150 bir ralli öngördüğünü bildiriyor. Analistin açıklaması ve BTC için beklediği seviyeye bakalım.


Ünlü analistten şaşırtan Bitcoin açıklaması: İşte, beklediği zirve seviye

Popüler kripto para analisti, Bitcoin (BTC) fiyatının bu yıl yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) görebileceği konusunda emin konuşuyor.

Credible Crypto takma adıyla bilinen analist, Twitter’de 340.600 takipçisine yaptığı açıklamada, tarihi emsallere dayanarak, Bitcoin’in bu yıl yeni bir ATH zirvesini yapabileceğini söylüyor. Analiste göre, Bitcoin bir kez daha 2020 yılında görülen yükseliş dalgasını yaşayabilir. O zaman da birçok ay kilit bir direnci altında zorlu anlar yaşayan Bitcoin fiyatı, bu önemli engelin aşılması ile yeni zirveye doğru ilerlemişti. Analist şöyle açıklıyor:

İlgili – Ünlü analistten Bitcoin fiyatında son bir hamle uyarısı: İşte, BTC için beklediği seviyeler

“Sürekli şunu işitip duruyorum: ‘Yıl bitmeden nasıl yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini görürüz? Bu imkansız.’

Burada 2020 yılındaki durumla bir kıyaslama yapabiliriz. Unutmayın ki 10.000 dolar destek/direnç seviyesinin kırılması ve yeniden test edilmesi sürecinin tamamlanması üç ay sürdü.

İki ay sonra ise %90 ralli ile yeni tüm zamanların zirvesine yükselmişti.

Dört ay sonra ise bu güçlü tepkinin zirvesini gördük. 10.000 dolar destek/direnç seviyesinin kırılması ve yeniden testinin tamamlanmasından alt ay sonra %500 daha yüksek seviyedeydik.

Daha önce böyle bir ralli yaşadığımız halde bunun imkansız olduğunu söylemeyin bana.

Bu yıl yeni bir ATH göreceğimiz konusunda eminim.”

Ünlü analistten şaşırtan Bitcoin açıklaması: İşte, beklediği zirve seviye

Kaynak: Credible Crypto/Twitter

Bitcoin şu an 26.000 dolar ile 27.000 dolar arasında işlem görüyor. 69.000 dolarda Kasım 2021’de gördüğü ATH değerini ziyaret etmesi için yüzde 150 ralli yapması gerekiyor. Bitcoin fiyatında son yaşananların ayrıntıları için bakınız:

İlgili – Bitcoin fiyatında yükseliş önemli seviyeye ulaştı: Güncel BTC teknik analizi

Credible Crypto, 2020 ile bir dizi kritik farkın da olduğunu vurguluyor. Mevcut durumda kritik seviye 25.200 dolarda (grafikteki siyah çizgi) ve burasının henüz mükemmel bir yeniden testi olmadığını söylüyor. Ancak yine de şimdi aşağı yönlü salınımların da sınırlı olduğunu vurguluyor.

Kaynak

Etiketler: