okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
3.03%
Bitcoin
67.215,21 USDT
eth
ETH
5.39%
Ethereum
3.103,52 USDT
bch
BCH
6.3%
Bitcoin Cash
472,82 USDT
xrp
XRP
2.19%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
1.94%
Litecoin
84,03 USDT
bnb
BNB
2.35%
Binance Coin
582,60 USDT
sol
SOL
7.03%
Solana
170,56 USDT
avax
AVAX
7.46%
Avalanche
37,03 USDT
ada
ADA
4.94%
Cardano
0,48 USDT
dot
DOT
3.19%
Poladot
7,25 USDT
doge
DOGE
4.09%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
2.43%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ünlü analistten Bitcoin açıklaması ve altcoin uyarısı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasasında yakından takip edilen ünlü bir analist, Bitcoin’in (BTC) gücünün pekiştiğini söyleyerek, altcoin yatırımcılarına da uyarında bulunuyor. Analistin BTC açıklaması ve altcoin uyarısının ayrıntılarına bakalım.


Ünlü analistten Bitcoin açıklaması ve altcoin uyarısı!

Kripto para analisti Benjamin Cowen, Youtube’da 785.000 abonesi ile yeni bir video paylaştı. Burada lider kripto para Bitcoin’in hakimiyetinin altcoinleri ezmeye devam edeceğini söylüyor. Analist şöyle açıklıyor:

“Ben, Bitcoin rallisinden sonra altcoin rallisi bekleyenlerin dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum. 2021 yılında böyle olması şimdi de böyle olacak anlamına gelmez.

Altcoin piyasasının her zaman Bitcoin’i takip etmediğinin birçok örneği var. Bundan dolayı altcoinlerin Bitcoin paritelerinde düşüşün devam etmesi muhtemeldir.”

Cowen aynı zamanda lider kripto paranın piyasa hakimiyetini gösteren Bitcoin Dominance (BTC.D) endeksini de inceliyor. Bu endeks, toplam kripto para piyasa değerinin ne kadarının Bitcoin’de olduğunu takip ediyor.

İlgili – Bitcoin fiyatını yeni ATH’ye götüren 2020 benzeri birikim mi yaşanıyor?

Ünlü analistten Bitcoin açıklaması ve altcoin uyarısı!

BTC.D grafiği Kaynak: Benjamin Cowen/YouTube

Cowen, BTC.D’nin önündeki kritik bir direnci kıracağını düşünüyor. Bunun başlıca sebebi ise düzenleyici baskısından dolayı altcoin piyasasındaki belirsizlik. Boğa bir BTC.D grafiği şu demek. Bitcoin değer olarak altcoinlerden daha hızlı yükseliyor ya da altcoinler BTC’den daha hızlı değer kaybediyor. Analist şöyle devam ediyor:

“Biliyorum birçok insan BTC.D’nin düşeceğini düşünüyor. Ancak ben yükselmeye devam ederek bir kırılma yapma ihtimalini daha olası görüyorum.”

Analiste göre buradaki başlıca sorun altcoinlerin menkul kıymet olup olmadığı konusundaki belirsizlik. Ayrıca resesyon riskinin de henüz piyasalar tarafından fiyatlanmadığını belirtiyor. Özellikle de bu yılın sonuna doğru ve gelecek yılın başında resesyon riskinin artacağını belirtiyor. Böyle bir ortamda Bitcoin yatırımlara koruma sağlarken altcoinler sığınma yeri olmayacak.

İlgili – Bitcoin fiyatı yükselir mi, düşer mi? BTC’de kritik 27.500 dolar bölgesi

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.