1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü analiste göre Bitcoin yıl sonuna kadar bu seviyeye çıkacak!

Ünlü analiste göre Bitcoin yıl sonuna kadar bu seviyeye çıkacak!

Ünlü analiste göre Bitcoin yıl sonuna kadar bu seviyeye çıkacak!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto analisti Credible, sosyal paylaşım platformu Twitter’da Bitcoin için yeni tahminini paylaştı. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Ünlü analiste göre Bitcoin yıl sonuna kadar bu seviyeye çıkacak!

Bitcoin, 40,000 dolarlık seviyenin üzerine çıkmaya çalışıyor. Boğalar BTC’yi psikolojik sınırın üzerinde tutmaya çalışırken ayılar ise 38,000 dolarlık ana destek noktasının altına çekmek için savaşıyor.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Lider kripto para birimi, mart ayının ortasından sonra yukarı yönlü bir harekete başlamış ve 48,000 dolara kadar yükselmişti. Bu seviye BTC’nin 2022 yılında gördüğü en yüksek rakamdı. Küresel finansal piyasalarda yaşanan belirsizlik ve daralma kripto piyasasını ve dolayısıyla Bitcoin’i olumsuz etkilemeye devam ediyor. Fed’in sıkı politikaları BTC’nin düşüşünün arkasındaki en büyük nedenlerden biri.

BTC, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 39,535 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içerisinde %1,17 değer kazanan kripto para 751 milyar dolarlık bir piyasa değerine ve %41,5’lik bir dominasyon oranına sahip. Kripto piyasasının toplam değeri ise an itibari ile 1,810 trilyon dolar.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Ünlü analiste göre Bitcoin yıl sonuna kadar bu seviyeye çıkacak!

 

Bitcoin bu sarmaldan çıkabilecek mi? Ünlü kripto analisti Credible, 328 bin takipçisi bulunan kendi Twitter sayfasında Bitcoin’e ilişkin yeni analizlerini paylaştı. Ünlü analist, BTC’nin 2023 yılının sonuna kadar 100,000 dolara yükseleceğini tahmin ediyor. İçinden geçtiğimiz dönemin ise bu yoldaki son düzeltme olduğunu öngörüyor.

Ünlü analiste göre Bitcoin yıl sonuna kadar bu seviyeye çıkacak!

 

Credible, Bitcoin’in trendini tersine çevirmeden önce 36.400 dolara geri çekileceğini belirtiyor. Buradan sonra BTC’nin yükselişe geçeceğini savunan analist yıl sonuna kadar 100,000 dolar hedefine ulaşılacağına dair çok iyimser.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoin, şimdiye kadar ki en yüksek seviyesine 10 Kasım 2021’de 68,789 dolar ile çıktı. Bu fiyata ulaşılmasının ardından beklentiler Bitcoin’in kısa sürede 6 haneli rakamlara çıkmasıydı ancak finansal gelişmeler buna engel oldu. 2022 yılında Rusya’nın Ukrayna’yı işgali de piyasaları sarsınca kripto para piyasası beklentilerin altında kaldı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: