1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ünlü analist hangi coin için “100.000 USD olmadan satmam” diyor?

Ünlü analist hangi coin için “100.000 USD olmadan satmam” diyor?

Ünlü analist hangi coin için “100.000 USD olmadan satmam” diyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

100.000 dolar olmadan satmam. Bu sözler kripto analist ve trader Josh Rager’e ait. Analist aynı zamanda bunu söylerken Bitcoin’i kastetmediğini de belirtiyor. Analisti bu kadar heyecanlandıran kripto paranın hangisi olduğuna ve sebeplerine bakalım.


Josh Rager: 100.000 dolar olmadan satmam – YFI token …

Kripto analist ve trader Josh Rager, Twitter’de 80,000 takipçisiyle YFI ile ilgili öngörüsünü paylaştı. Ona göre bu DeFi tokeninin daha çok büyüme potansiyeli var. Ona göre bu token 100,000 dolara kadar yükselebilir.

Josh Rager şöyle diyor: “2,500 dolar olduğunda üç YFI aldım. İkisini çok erken sattım. Bunların şu an toplam değeri 50,000 dolara yakın olurdu. Ancak birini hala saklıyorum ve 100.000 dolar olmadan satmam. Şu anki zirve 16,100 dolar civarında.”

Rager ayrıca YFI’ın fiyat olarak Bitcoin’i (BTC) geçtiğine de dikkat çekiyor. Ayrıca bunu çok kısa bir sürede yaptığını belirtiyor. YFI token yaklaşık bir ay önce piyasaya çıkmıştı.

“1 YFI token 1 BTC’ye eşit hale geldi. Düşünün ki bir ay önce Bitcoin’in 2,000 dolardan alıyorsunuz ve mevcut değeri de 12,000 dolara fırlıyor. Herkes böyle bir fırsat için ölürdü. Evet, aslında YFI tam da bunu yaptı.”

İlgili – YFI Bitcoin’e fark attı! YFI neden yükseliyor?

100.000 dolar olmadan satmam. Bu sözler kripto analist ve trader Josh Rager’e ait. Analist aynı zamanda bunu söylerken Bitcoin’i kastetmediğini de belirtiyor.

Kaynak: Josh Rager/Twitter

YFI, merkezsiz finans (DeFi) protokolü Yearn.finance’in yönetim tokeni.

Yearn.finance “otomatik verim toplayıcı” olarak da adlandırılıyor. Platform, diğer tüm DeFi protokollerini araştırır, en iyi verimi sunanı kilitler ve fonları o belirli protokole yatırır. İşlem, kullanıcıların en yüksek verimi üreten protokolleri toplamasına olanak tanır.

YFI çok cazip bir kullanım alanı sunsa da her zaman büyük bir devalüasyon riski de taşıyor. Mesela, “verim çiftçiliği” yapan platform YAM’ın piyasa değeri 13 Ağustos’ta yaklaşık 60 milyon dolara çıkmıştı. CoinGecko’nun verilerine göre, bu zirveden sonra YAM saatler içinde sıfır dolara kadar çöktü.

İlgili – Merkezsiz Finans DeFi neden önemli?

YFI kripto sektörünün son günlerde en çok konuşulan parası. 16,000 dolara kadar çıkmasının birinci sebebi DeFi’nin patlama yapar gibi büyümesi. İkinci sebep olarak ise piyasada sadece 30 bin civarında YFI tokenin olması gösterilebilir. Bu kadar az olması fiyatın uçmasında büyük bir etki yapıyor.

Kaynak