1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. “Gözünüz ETH’de olsun!” Ünlü analist Ethereum 2022 fiyat hedefini açıkladı!

“Gözünüz ETH’de olsun!” Ünlü analist Ethereum 2022 fiyat hedefini açıkladı!

“Gözünüz ETH’de olsun!” Ünlü analist Ethereum 2022 fiyat hedefini açıkladı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü bir kripto para analisti, en büyük akıllı sözleşme platformunun 2021’de yaptığı büyük çıkışın ardından yeni yılda ne kadar yükseleceğini açıkladı. İşte heyecan veren Ethereum 2022 fiyat tahmini…

Ethereum 2022 fiyat tahmini ve yorumları

Popüler kripto para analisti Michaël van de Poppe, en büyük akıllı sözleşme platformunun 2022’de ne kadar yükselebileceğini açıkladı.

YouTube’da yayınladığı yıl sonu piyasa değerlendirmesinde, takipçilerine Ethereum (ETH) için yeni fiyat hedeflerini verdi.

"Gözünüz ETH'de olsun!" Ünlü analist Ethereum 2022 fiyat hedefini açıkladı!

Van de Poppe, Ethereum’un bu yıl Bitcoin (BTC) karşısında çok iyi bir performans sergilediğini ve dahası bir sonraki büyük boğa döngüsünün de odağı haline gelebileceğini söyledi.

Kripto stratejisti, piyasanın yaygın bir benimsenme görmesi ile birlikte, Ethereum’un piyasa değerinde “flippening” olarak bilinen bir olayın gerçekleşebileceğini düşünüyor. Bu da Ethereum’un piyasa değerinin Bitcoin’inkini geçebileceği anlamına geliyor.

https://youtu.be/zC-KaPFMv0Y

“Değişen şeylerden biri de Ethereum… merkezsiz uygulamalarda kullanılıyor, bu nedenle DEX’ler (merkezsiz borsalar) çoğunlukla Ethereum’u kullanıyor, biz de Uniswap ve SushiSwap kullanıyoruz.

Ethereum ekosisteminin benimsenmesi diğerlerine kıyasla çok hızlı.

Ayrıca NFT (değiştirilemeyen token) ekosisteminde, bir NFT coin çıkarmak istiyorsanız, yine Ethereum’u kullanmanız gerekiyor.”

Van de Poppe, Ethereum ağındaki yüksek gas ücretlerine rağmen, ekosistemin genel büyümesine ve ekosisteme yönelik artan talebe dikkat çekiyor.

Ona göre; en önemlisi de kasım ayına kadar devam eden son piyasa düzeltmesi sırasında ETH, Bitcoin’den daha dayanıklı olduğunu kanıtladı.

“Ethereum, son düzeltmede Bitcoin’den çok daha güçlü olduğunu gösterdi. Bu da Ethereum’un arkasındaki gücün Bitcoin’den daha yüksek olduğu anlamına geliyor.

Yani potansiyel olarak bu döngü artık Bitcoin ile ilgili değil.

Temelde tüm ekosistem için ilk katmanı üreten katman-1’ler ve Ethereum’dur. Çünkü tüm bu ekosistemde gerçekten başarılı olmak için platformlara ve katman-1’lere ihtiyacınız var. ”

Yayına 2022 fiyat tahminleri ile devam eden analist, Ethereum’un 2017’de Bitcoin’in yaptığı harekete benzer devasa bir büyümenin eşiğinde olabileceğini söyledi. Hatta ETH’nin 20.000 doları bile aşabileceğine inanıyor.

“Bir sonraki hedef noktaları bulmak için Fibonacci Genişletme aracını kullanabiliriz. Böylece döngünün bir önceki en düşük ve en yüksek seviyelerine dayanarak, 3.618 civarında bir yere ulaşabileceğimizi söyleyebiliriz .”

Bu durumda, Ethereum’un zirveye çıkabileceği seviyeleri bulabiliriz. Bu da aslında bize, 12.600 dolar, 17.300 dolar ve hatta potansiyel olarak 22.000 dolar civarındaki rakamları gösteriyor.”

"Gözünüz ETH'de olsun!" Ünlü analist Ethereum 2022 fiyat hedefini açıkladı!

Van de Poppe Ethereum 2022 fiyat tahminini, ETH’nin önemli bir destek seviyesini koruması gerektiğini söyleyerek sonlandırıyor.

“Buradaki en önemli kısma gelecek olursak; Ethereum’un yeşil bölgeyi koruması gerekiyor. Bu olursa, trend devam eder ve bu da tüm döngüyü çalıştırmaya devam eder.”

Ethereum fiyatı şu anda %2’lik bir düşüşle 3.811$’dan işlem görüyor. Ancak 2021’e 730 dolardan başlayan ETH, temmuz ayında 1.795 dolara düşmeden önce, mayıs ayında 4.182 dolarla zirve yapmıştı. O zamandan beri volatil bir fiyat performansı sergiledi. Ve düşüşten sonra başlayan trend ile birlikte, 16 Kasım’da 4,891 doları görerek yeni bir ATH daha kaydetti. Böylece yılın başından bu yana yaklaşık %422’lik bir artış kaydetmiş oldu.

Buna karşılık, Bitcoin 2021’de %63,75 değer kazandı. 29.352$’lık bir başlangıç ​​noktasından bir yükseliş döngüsü başlattı. Ve temmuz ayında 29.971$’a kadar düşmeden düşmeden önce 63.576$ ile nisan ayında zirveye yükseldi.

Daha sonra kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 doların üzerine çıkmak için mücadele etti. 

Van de Poppe, Ethereum ile ilgili değerlendirmelerini, son yükseltmelerin ve Ethereum 2.0’ın yakında başlatılmasının kayda değer bir ilerleme anlamına gelebileceğini belirterek sonlandırıyor.

“Gözünüz Ethereum’da olsun.

Muhtemelen Bitcoin döngüsünden ziyade bir Ethereum döngüsü göreceğiz.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.