1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Ünlü analist Bitcoin’in yeni hedefini açıkladı: Yükselecek mi, düşecek mi?

Ünlü analist Bitcoin’in yeni hedefini açıkladı: Yükselecek mi, düşecek mi?

Ünlü analist Bitcoin’in yeni hedefini açıkladı: Yükselecek mi, düşecek mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto para analisti, Bitcoin (BTC) için beklediği yeni hedefi açıkladı. BTC’nin yılın dip seviyelerinden önemli ölçüde uzaklaştığına dikkat çekerek beklediği seviyeye işaret ediyor. İşte, ayrıntılar.


Ünlü analist Bitcoin’in yeni hedefini açıkladı: Yükselecek mi, düşecek mi?

Ünlü kripto para analisti Nicholas Merten, yeni video paylaşımı ile 511.000 DataDash abonesine yaptığı açıklamada, Bitcoin (BTC) fiyatının hedefinde daha aşağı seviyeler olduğunu söylüyor. Ona göre BTC devam eden bir düşüş trendi içinde ve önümüzdeki aylarda da bu devam edecek. Bir grafik de paylaşan analist, Bitcoin fiyatının Eylül ayı civarında 12.000 dolara kadar düşebileceğini ifade ediyor. Analist şöyle konuluyor:

“Bitcoin fiyatında dönüm noktasına yaklaşıyoruz. Burada özellikle haftalık grafikte kilit bir momentum indikatörünün kırılması ile daha fazla düşüşün sinyali gelebilir.”

İlgili – Bitcoin fiyatı 27.000 doların üzerine döndü ama… Güncel BTC teknik analizi

Ünlü analist Bitcoin'in yeni hedefini açıkladı: Yükselecek mi, düşecek mi?

Kaynak: DataDash/YouTube

Merte, Bitcoin’in geçmişte teknoloji sektörünün hisse senetleri ile korelasyon içinde olduğuna dikkat çekiyor. Ancak şimdi BTC’nin buradaki korelasyonda geride kalmaya başladığını ifade ediyor. Kripto para analistine göre, Microsoft ve Nvidia gibi kripto para şirketlerinin hisse senetleri yükselmeye devam ederken BTC düşmeye devam ediyor. Şöyle devam ediyor:

“Bitcoin son birkaç ayda iyi hareketler sergiledi. Ancak burada kendinize sormanız gereken kilit soru şu: BTC yoluna devam edebilecek mi?

Eğer geçen Kasım ayında alım yaptıysanız ve şimdi de alım yapmayı düşünüyorsanız, kendinize şunu sorun. Bitcoin hala bu yarışta kazanan tarafta mı? Burada son aylarda gördüğümüz şey fiyatın bir işlem aralığında kalması ve aynı dirençten geri dönmesi. Hatta 32.000 dolar – 33.000 dolarda bulunan işlem aralığının üst sınırına yaklaşmadık bile. Birçok insan piyasadan çıkmak için bu hedefleri seçmişti.”

İlgili – Bloomberg analistinden uyarı: Bu olursa Bitcoin ve kripto paralar çöker!

Kaynak

Etiketler: