1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Ünlü analist Bitcoin’de dip seviyenin ne zaman oluşacağını açıkladı!

Ünlü analist Bitcoin’de dip seviyenin ne zaman oluşacağını açıkladı!

Ünlü analist Bitcoin’de dip seviyenin ne zaman oluşacağını açıkladı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto analisti Jason Pizzino, daha önceki Bitcoin hareketlerini referans alarak lider kripto para biriminin ne zaman dibi görebileceğini tahmin etti. Analistin tahminleri ve Bitcoin’e ilişkin teknik detaylar haberimizde.

Ünlü analist Bitcoin’de dip seviyenin ne zaman oluşacağını açıkladı!

Bitcoin geçtiğimiz hafta ABD enflasyon verilerinin beklentilerin altında gelmesi ile 18.000 dolar seviyesini zorladı ancak bir gün sonra gelen Fed’in faiz kararının ardından 17.000 doların altına geriledi. Bu noktada konsolide olan BTC tarafında boğalar 17.000 dolarlık seviyeyi zorluyor.

Bitcoin için dip nerede? Bu sorunun cevabı birçok kripto analisti tarafından aranıyor. Ünlü kripto analisti Jason Pizzino’da lider kripto para biriminin tarihsel fiyat hareketlerini referans alarak Bitcoin için dip tahminin de bulundu.

Analist, video paylaşım platformu Youtube’da yaklaşık 280 bin abonesi için yeni bir teknik analiz yayını paylaştı. Analistin öngörüsüne göre Bitcoin mevcut ayı piyasasının zaman açısından önceki iki düşüş trendiyle aynı hizada.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

“Gün sayımı için, önceki döngülerde gördüklerimize tekrar çok yaklaşıyoruz. Buradaki ilk döngü, 2014, en tepe ile en dip seviye arasında 411 gün var. Bir sonraki döngü 2018’deydi ve en yüksek seviyeden en düşük seviyenin görülmesi arasında 363 gün vardı.  Şu anda, mevcut düşük geçtiğimiz yıl kasım ayının ortası ile başladı ve şimdiye kadar 376 gün oldu. Düşüş ocak ayına kadar gidebilir. Yine de önceki tüm döngülerin zamanlaması dahilinde olacak ve bu da önceki döngülerle ve tabii ki 2024’te gerçekleşecek yarılanma (halving) olayıyla çok çok iyi bir şekilde örtüştüğü anlamına gelir.”

 

Bitcoin

Pizzino ayrıca, traderların olumsuz piyasa duyarlılığının ortasında bile keskin Bitcoin rallileri için tetikte olmaları gerektiğini söylüyor. Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 16.858 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

 

Kaynak

 

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: