1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Ünlü analist Bitcoin için kritik seviyeleri açıkladı!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Ünlü analist Bitcoin için kritik seviyeleri açıkladı!

Ünlü analist Bitcoin için kritik seviyeleri açıkladı!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Lider kripto para birimi Bitcoin, uzun süren düşüş eğilimini bozduktan sonra 50,000 dolar seviyesini işaretlemişti. Burada tutunamayan Bitcoin için ünlü analistten tahminler geldi.

Ünlü analist Bitcoin için kritik seviyeleri açıkladı! Burayı kıramazsa dikkat!

Lider kripto para birimi Bitcoin uzun süren düşüş eğilimini ağustos ayında tersine çevirdi ve piyasadan gelen olumlu haberlerinde etkisi ile 50,000 dolara kadar yükseldi. Bitcoin için kritik bir yer olan 50,000 dolar üzerinde fazla tutunamadı.

Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 47,455 dolardan işlem görüyor.

Kripto dünyasında isabetli tahminleri ile bilinen kripto analisti Scott Melker, Bitcoin için kritik gördüğü seviyeleri ve tahminlerini paylaştı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Melker, Bitcoin’in (BTC) 50.000 dolar seviyesinin hemen üzerinde güçlü bir dirençle karşılaşacağını ifade ediyor.

“Uzun süredir söylediğim gibi, 50,493 dolar %23,6 [Fibonacci] düzeltmesi. Bu, 3.800 $ ‘dan 65.000 $’ a olan tüm hareketin toplamıdır. Bu muhtemelen güçlü bir direnç olacak, bunu şu anda görüyoruz.”

Melker, art arda beş hafta boyunca ralli yaptıktan sonra Bitcoin’in dirençle karşılaştığında burayı aşamayabileceğini söyledi. Bu noktadan sonra güçlü bir düzeltme görülebileceğini sözlerine ekleyen ünlü analist, “art arda beş haftalık mumdan sonra biraz geri çekilmek garip olmaz. Sadece beş haftada 30.000 doların altından 50.000 dolara çıktık” dedi.

Kripto analisti ve tüccarı ayrıca, 48.190 dolarlık destek seviyesi başarısız olursa ve özellikle amiral gemisi kripto para birimi günlük grafikte 200 günlük hareketli ortalamanın (MA) altına düşerse Bitcoin’in potansiyel olarak 42.000 dolara düşebileceğini belirtti.

Destek için önemli yeni seviyeyi 48.190 dolar olarak değiştirdik. Geri çekilmeden önce bu hareketin zirvesinin direnç olduğunu görebilirsiniz. Bu, desteğe çevrildi- destek olarak iki gün test etmek zorunda kaldık, bu yüzden bunun geçerli olup olmadığını göreceğiz. Eğer bu olmazsa, 42,000 doların altına gerileriz. 40,000 dolara kadar boşluk var.”

Dört saatlik grafiğe bakıldığında Melker, Bitcoin’in daha yüksek zirveler ve daha yüksek düşüşler ile karakterize edilen yükselen bir kanal oluşturduğunu söylüyor.

 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.