okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.05%
Bitcoin
70.111,12 USDT
eth
ETH
-0.19%
Ethereum
3.782,62 USDT
bch
BCH
-0.3%
Bitcoin Cash
513,43 USDT
xrp
XRP
-0.47%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-0.44%
Litecoin
87,87 USDT
bnb
BNB
0.02%
Binance Coin
618,64 USDT
sol
SOL
0.26%
Solana
178,62 USDT
avax
AVAX
0.06%
Avalanche
41,23 USDT
ada
ADA
-0.38%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
0.59%
Poladot
7,66 USDT
doge
DOGE
1.36%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.2%
Shiba Inu
0,00 USDT

ABD bu işi ciddiye alıyor: Kripto paralara özel departman!

Ulusal Kripto Para İcra Ekibi (National Cryptocurrency Enforcement Team, NCET).
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

FED ve SEC Başkanları üst üste ABD’de Bitcoin’in yasaklanmayacağını açıkladı ve Bitcoin fiyatları çıldırdı. Ancak bu açıklamalar Bitcoin ve kripto para piyasalarının regüle edilmeyeceği anlamına gelmiyor!


ABD bu işi ciddiye alıyor: Kripto paralara özel departman!

ABD Adalet Bakanlığı Bitcoin ve kripto paralar için özel bir departman kurdu! Yeni departmanın adı: Ulusal Kripto Para İcra Ekibi (National Cryptocurrency Enforcement Team, NCET). Bu ekibin ana görevi kripto paralarla ilgili işlenen kompleks suçları incelemek ve soruşturmak.

NCET, Başsavcı Kenneth A. Polite Jr yönetiminde olacak. Kripto para borsaları, kripto para şirketleri ve kara para akladıkları iddia edilen tüm oluşumlar NCET’in radarında olacak.

ABD özellikle son günlerde Bitcoin Ransomware (fidye) saldırılarına maruz kalıyor. Bizzat ABD Başkanı Biden tarafından dile getirilen fidye saldırıları, ABD’de terör ile birlikte anılıyor. ABD merkezli yerel yönetimler, özel kurumlar ve devlet siteleri Bitcoin ransomware saldırılarına maruz kalabiliyor. Hackerlar saldırdıkları kurumların internet yapılarını çökerterek eskiye döndürmek için fidye olarak Bitcoin ve kripto para talep ediyor. Bitcoin ransomware saldırıları ABD toplumu üzerinde ciddi olumsuz etkiler doğurabiliyor.

Lütfen Bkz: Kripto regülasyonlar geliyor: DeFi ve Stabil Coinler topun ağzında!

Geçtiğimiz aylarda ABD’nin Doğu Yakasında faaliyet gösteren enerji şirketi Coloniel Pipeline fidye saldırılarına maruz kalmıştı. Şirketin sistemi bir süreliğine çalışamaz hale geldi ve Doğu Yakasında ciddi enerji sorunları yaşandı. Şu sıralara İngiltere’de yaşanan benzin istasyonu kuyrukları o dönemde ABD’de de yaşandı. NCET, bu tip oluşumları da takip edebilecek.

NCET geniş yetkilerle donatıldı. Kanuna aykırı davranışları tespit edilen oluşumların kripto para varlıkları hızlı biçimde dondurularak gerekli hukuki soruşturmalar başlatılabilecek. NCET’in G20 çevresinde faaliyet gösteren FAFT (Finansal Eylem Gücü) ile uyumlu çalışması bekleniyor. Bu vesile ile küresel anlamda da kripto paralar üzerinden işlenen suçlar konusunda mücadele sergilenebilecek.

ABD merkezli tüm kripto para borsaları ve işletmeler kripto paralar üzerinden işlem gerçekleştiren kişilerin kimlik bilgilerini ve finansal bilgilerini NCET ile paylaşma yükümlülükleri var.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.