fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Twitter CEO’su Jack Dorsey’i şaşırtan kripto para istatistiği!

Twitter CEO’su Jack Dorsey’i şaşırtan kripto para istatistiği!

Twitter CEO’su Jack Dorsey’i şaşırtan kripto para istatistiği!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Twitter ve SpaceX’in CEO’su Jack Dorsey, kripto para piyasalarındaki önemli bir istatistiğe dikkat çekerek şaşkınlığını gizleyemedi.  


Twitter CEO’su Jack Dorsey’i şaşırtan kripto para istatistiği!

Jack Dorsey, Nijerya’nın oransal olarak Bitcoin ve kripto para sahipliği oranını paylaşarak şaşkınlığını gizleyemedi.

https://twitter.com/jack/status/1426521682538344451

Statista tarafından 2020 yılında paylaşılan istatistiğe göre Nijeryalıların %32’si Bitcoin ve kripto para sahibi. Aynı listede Vietnam %21 ile ikinci sırada yer alıyor. Listede sırasıyla 3. ve 4. sırada %20 ile Filipinler ve %16 ile Türkiye geliyor.

Statista sıralamasında Türkiye, dünya geneli 4’ücü sırada yer alıyorken Avrupa sıralamasında ise en çok Bitcoin ve kripto paraya sahip olan ülke konumunda.

kripto para istatistiği Twitter CEO’su Jack Dorsey’i şaşırtan kripto para istatistiği!Lütfen Bkz: Stellar’dan (XLM) muhteşem açılım: Bu daha başlangıç olabilir!

Türkiye özelinde yüksek Bitcoin ve kripto para sahipliği Binance ve Huobi gibi uluslararası kripto para borsalarının Türkiye’de ofis açmasına neden oldu. Son dönemde ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in de Türkiye’de ofis açma planının olduğunu öğrendik.

Nijerya, Vietnam, Filipinler ve Türkiye’de Bitcoin ve kripto para kullanımının yüksek olmasında son günlerde artış gösteren internet kullanımı etkili oluyor.

Örneğin Nijerya özelinde cep telefonu iletişimi Ocak 2020 ile Ocak 2021 arasında %10’luk artış gösterdi. Sosyal medya kullanımında ise aynı dönemde %22’lik bir artış yaşandı.

Ancak Nijerya toplumunun sadece %15.6’sı sosyal medya kullanıyor. Bu sosyal medya istatistiğinden hareketle Nijerya Bitcoin ve kripto para kullanımının abartılı olabileceği iddia ediliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.