Loading...
btc
BTC
-0.38%
Bitcoin
67.061,02 USDT
eth
ETH
-0.5%
Ethereum
3.479,87 USDT
bch
BCH
-0.54%
Bitcoin Cash
443,71 USDT
xrp
XRP
-0.5%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-0.58%
Litecoin
76,87 USDT
bnb
BNB
-0.85%
Binance Coin
597,35 USDT
sol
SOL
-1.61%
Solana
146,90 USDT
avax
AVAX
-1.39%
Avalanche
31,11 USDT
ada
ADA
-0.83%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-0.7%
Poladot
6,33 USDT
doge
DOGE
-1.43%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-1.33%
Shiba Inu
0,00 USDT

Twitter Bitcoin duygu analizinden elde edilen çarpıcı sonuçlar!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Sosyal medya ve twitter paylaşımlarının duygusal yönünü analiz edebilen çeşitli algoritmalar var. Bu sayede Bitcoin ve çeşitli finansal varlıklara yönelik öncü fiyat göstergeleri elde edilebilir.


Twitter Bitcoin duygu analizinden elde edilen çarpıcı sonuçlar!

Santiment isimli araştırma şirketi twitter üzerinde yapılan Bitcoin paylaşımlarının analiz etti. Çeşitli algoritmalar sayesinde twitter paylaşımlarının duygusal haritası çıkarıldı. Son günlerde beklenildiği gibi Bitcoin hakkında yatırımcıların duygusal pozisyonları, pozitif değil.

Aşağıdaki şekilde siyah grafik Bitcoin fiyatlarını, turuncu grafik ise yatırımcıların duygusal pozisyonlarını yansıtıyor. Buna göre negatifliğin peak yaptığı seviyeden sonra Bitcoin fiyatları artışa geçiyor. Negatifsellikte ise peak durumu yaşanmışa benziyor.

Twitter Bitcoin duygu analizi Twitter Bitcoin duygu analizinden elde edilen çarpıcı sonuçlar!

Santiment şirketi yukarıdaki grafiği aşağıdaki ifadelerle paylaştı:

Twitter’ın Bitcoin’e yönelik duyarlılığı olumsuz olmaya devam ediyor. Genel olarak, olumsuzluk olduğunda, kalabalığı hazırlıksız yakalamak için daha yüksek derecede bir fiyat artışı olur.

Bakalım Santiment’in de belirttiği gibi ilerleyen günlerde Bitcoin negatif havayı dağıtacak fiyat çıkışları yapabilecek mi?

Lütfen Bkz: Bank of America’dan muhteşem Bitcoin açılımı!

Bitcoin yatırımcılarındaki duygusal durumu yansıtan diğer göstergelerden birisi de Bitcoin Korku ve Aç Gözlülük Endeksi. Endeks 0 ila 100 arasında değer alıyor. 100 en uç aç gözlülük seviyesini belirtirken 0 ise en üst düzey korku seviyesini belirliyor. Açgözlülük ve Korku kavramları, Bitcoin alım ve satım oranlarından elde ediliyor.

Twitter Bitcoin duygu analizi Twitter Bitcoin duygu analizinden elde edilen çarpıcı sonuçlar!

Bitcoin Aç Gözlülük ve Korku endeksi yazının kaleme alındığı saatte son dönemin en düşük seviyesinde “Aşırı Korku (Etreme Fear)” sinyali veriyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.