1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin ve Ethereum için önemli olan gösterge iyileşmeye başladı!

Bitcoin ve Ethereum için önemli olan gösterge iyileşmeye başladı!

Bitcoin ve Ethereum için önemli olan gösterge iyileşmeye başladı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Çin’ki madencilik operasyonlarının kapatılmasının ardından düşüşe gecen Bitcoin ve Ethereum hash oranları iyileşmeye başladı. Neden bu kadar önemli? Detaylar haberimizde.

Bitcoin ve Ethereum için önemli olan gösterge iyileşmeye başladı!

Bitcoin ve Ethereum ağları için hash oranları, haftalarca süren düşüşün ardından bir kez daha artıyor. Hash oranları, Çin’in kripto para birimi baskısı nedeniyle bir ayda %40’ın üzerinde düşüş yaşamıştı. Bitcoin bu önemde 64,800 dolarlık ATH’den 30,000 doların altına geriledi.

Lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 31,733 dolardan, Ethereum ise 1,891 dolardan işlem görüyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Kara bulutların dağılmasının ardından madenciler faaliyetlerini kendilerine daha uygun bölgelere taşıyor. Bu taşıma gerçekleştikçe hash oranı iyileşme gösteriyor. Haftalarca süren düşüşün ardından, Bitcoin ve Ethereum hash oranları nihayet önceki seviyelerinden kurtulmak için önemli bir ivme kazanıyor. Mevcut verilere göre, Ethereum’un hash oranı %11 artarken, Bitcoin’inki 100E’ye yaklaşıyor.

Ağın katalizörü Çin’de faaliyetini durduran birkaç madenin yeniden açılması olarak gösteriliyor.

Yükselen hash oranı neden önemli?

Hash oranı, Proof of Work fikir birliği modelini kullanan bir blok zincirindeki işlemleri doğrulamak ve çıkarmak için kullanılan hesaplama gücüdür. Blok zincirine veri eklemek için madenciler, karmaşıklığı artan bir sayıyı tahmin etmek için cihazlarının hesaplama gücünü kullanır. Süreç enerji tüketir, ancak bu işlem sürecin ayrılmaz bir parçasıdır.

Daha yüksek hash oranları, ajanların ağı bozacak bir %51 saldırısı gerçekleştirmesi zorlaştığından, güçlü bir ağa işaret eder. Artan hash oranları ile bir varlığın artan değeri arasında da güçlü bir ilişki vardır.

Fiyatlar yüksek olduğunda, madenciler daha fazla hesaplama gücü eklemeye teşvik edilir. Fiyatın hash’i takip ettiğini söyleyen bir düşünce okulu var. Tersine, düşük hash oranları fiyatlarda düşüşe neden olabilir.

Kaynak