okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.96%
Bitcoin
69.213,10 USDT
eth
ETH
0.81%
Ethereum
3.758,36 USDT
bch
BCH
-0.23%
Bitcoin Cash
493,71 USDT
xrp
XRP
0.46%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.12%
Litecoin
84,90 USDT
bnb
BNB
0.41%
Binance Coin
602,76 USDT
sol
SOL
-0.18%
Solana
167,39 USDT
avax
AVAX
0.18%
Avalanche
38,08 USDT
ada
ADA
-0.13%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.71%
Poladot
7,37 USDT
doge
DOGE
3.69%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
2.06%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin ve Ethereum için önemli olan gösterge iyileşmeye başladı!

bitcoin ve ethereum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Çin’ki madencilik operasyonlarının kapatılmasının ardından düşüşe gecen Bitcoin ve Ethereum hash oranları iyileşmeye başladı. Neden bu kadar önemli? Detaylar haberimizde.

Bitcoin ve Ethereum için önemli olan gösterge iyileşmeye başladı!

Bitcoin ve Ethereum ağları için hash oranları, haftalarca süren düşüşün ardından bir kez daha artıyor. Hash oranları, Çin’in kripto para birimi baskısı nedeniyle bir ayda %40’ın üzerinde düşüş yaşamıştı. Bitcoin bu önemde 64,800 dolarlık ATH’den 30,000 doların altına geriledi.

Lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 31,733 dolardan, Ethereum ise 1,891 dolardan işlem görüyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Kara bulutların dağılmasının ardından madenciler faaliyetlerini kendilerine daha uygun bölgelere taşıyor. Bu taşıma gerçekleştikçe hash oranı iyileşme gösteriyor. Haftalarca süren düşüşün ardından, Bitcoin ve Ethereum hash oranları nihayet önceki seviyelerinden kurtulmak için önemli bir ivme kazanıyor. Mevcut verilere göre, Ethereum’un hash oranı %11 artarken, Bitcoin’inki 100E’ye yaklaşıyor.

Ağın katalizörü Çin’de faaliyetini durduran birkaç madenin yeniden açılması olarak gösteriliyor.

Yükselen hash oranı neden önemli?

Hash oranı, Proof of Work fikir birliği modelini kullanan bir blok zincirindeki işlemleri doğrulamak ve çıkarmak için kullanılan hesaplama gücüdür. Blok zincirine veri eklemek için madenciler, karmaşıklığı artan bir sayıyı tahmin etmek için cihazlarının hesaplama gücünü kullanır. Süreç enerji tüketir, ancak bu işlem sürecin ayrılmaz bir parçasıdır.

Daha yüksek hash oranları, ajanların ağı bozacak bir %51 saldırısı gerçekleştirmesi zorlaştığından, güçlü bir ağa işaret eder. Artan hash oranları ile bir varlığın artan değeri arasında da güçlü bir ilişki vardır.

Fiyatlar yüksek olduğunda, madenciler daha fazla hesaplama gücü eklemeye teşvik edilir. Fiyatın hash’i takip ettiğini söyleyen bir düşünce okulu var. Tersine, düşük hash oranları fiyatlarda düşüşe neden olabilir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.