Türk yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği 3 kripto para: DOGE…

Dijital Türk lirası için tarih açıklandı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk kripto para borsalarında birkaç coin yoğun işlem hacimleri ile dikkat çekiyor. En başta Dogecoin geliyor. Türk kripto para piyasasında son 24 saatte yaşananların ayrıntılarına bakalım.


Türk yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği 3 kripto para: DOGE…

Türk kripto para piyasasında birkaç coin yüksek işlem hacmi ile dikkat çekiyor. Bundan dolayı Türk kripto para borsalarının toplam işlem hacmi bir miktar yükseldi. Son 24 saatte Türkiye’de toplam kripto para işlem hacmi yaklaşık 435 milyon dolar (8,6 milyar Türk lirası) olarak gerçekleşti.

Türk yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği 3 kripto para: DOGE...

Türkiye’de son 24 saatte en çok işlem gören 10 kripto para Kaynak: 21Milyon

Türk kripto para piyasasında günün sürpriz coini ise Dogecoin. DOGE işlem hacmi son 24 saatte 2.046.467.929 liraya ulaştı. Bu aynı zamanda toplam işlem hacminin yüzde 25’ine çok yakın. Bu ilginin başlıca sebebi DOGE fiyatında son birkaç günde yaşanan yükseliş. Aynı zamanda Twitter’in mavi kuş logosu yerine DOGE logosunu kullanması da bu coine tüm dünyada olan ilgili artırdı.

Türk kripto yatırımcılarının en çok işlem yaptığı ikinci kripto para ise Tether (USDT) ve 841.691.275 lira hacme sahip. Bu stabil coini ise 790.553.542 lira ile Bitcoin takip ediyor. BTC fiyatı son bir ayda önemli ölçüde yükseldi. Ancak şimdi 28.000 dolar bölgesinde zorluk çekiyor. Güncel BTC analizi için bakınız:

İlgili – Bitcoin fiyatı kritik işlem aralığını doğruladı: İşte, BTC’de kritik seviyeler

USDT’yi saymazsak, Türk traderlerin en çok ilgi gösterdiği üçüncü kripto para ise Ripple (XRP). XRP piyasası da son günlerde hareketli. Bundan dolayı burada da 501.654.415 lira ile normalden daha yüksek bir işlem hacmi görüyoruz.


Türk kripto para piyasasının TOP 10 coin listesinin geri kalanı ise 454 milyon lira ile 136 milyon lira arasında işlem görüyor. İşte, TOP 10’un geri kalanı : Shiba Inu (SHIB), Ethereum (ETH), Chiliz (CHZ), Litecoin (LTC), Mask Network (MASK) ve Ankr (ANKR).

İlgili – Tron (TRX) kurucusundan ABD hükümetine 1,14 milyar dolarlık Bitcoin teklifi

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Türk yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği 3 kripto para: DOGE…
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.