1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Türk kripto para borsaları TOP 10’da ilk sırada sürpriz bir coin

Türk kripto para borsaları TOP 10’da ilk sırada sürpriz bir coin

Türk kripto para borsaları TOP 10’da ilk sırada sürpriz bir coin
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Türk kripto para borsalarında en çok işlem gören 10 coinde ilk sırada sürpriz bir isim var. Türk traderlerin bugün en çok ilgi gösterdiği bu coinle ilgili ayrıntılara bakalım.


Türk kripto para borsaları TOP 10’da ilk sırada sürpriz bir coin

Türk kripto para borsalarının toplam işlem hacmi son 24 saatte çok az bir değişiklik yaşadı. Son günlerdeki işlem hacmine benzer bir durum var ve 7,8 milyar Türk lirası (399 milyon dolar). Buna rağmen ilk sırada sürpriz bir kripto parayı görüyoruz. 21Milyon sitesinin verileri bu durumu gösteriyor.

İlgili – Efsanevi trader Brandt, Bitcoin’in yeni ATH hedeflediğini söylüyor: İşte, açıkladığı tarih

Türk kripto para borsaları TOP 10’da ilk sırada sürpriz bir coin

Türkiye’de son 24 saatte en çok işlem gören 10 kripto para Kaynak: 21Milyon

Türk borsaları TOP 10’un lideri Ripple (XRP). XRP coin uzun süredir Türk borsalarında bu kadar ilgi görmemişti. Şimdi ise son 24 saatte Türkiye’deki toplam XRP işlem hacmi 1 milyar Türk lirasının üzerinde. Ripple işlemlerinin bu kadar artmasının başlıca sebebi ise XRP coinin yaşadığı dikkat çeken ralli. Ayrıntılar için bakınız:

İlgili – Ripple fiyatında %25 yükseliş ve sonrasında düzeltme: XRP için kritik seviyeler

İşlem hacmine göre XRP’yi Bitcoin takip ediyor. BTC’nin işlem hacmi 744 milyon lira. Lider kripto parayı ise üçüncü ve dördüncü sırada sırsıyla 659 milyon lira ve 566 milyon lira işlem hacmi ile stabil coinler Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) takip ediyor. Böylece son günlerde BTC’ye olan artan talebi görüyoruz. Stabil coinlerin de üzerinden bir işlem hacmine sahip.

Türk borsaları TOP 10’in geri kalanında bulunan coinlerin işlem hacimleri ise 413 milyon lira ile 180 milyon lira arasında. Bu coinler şöyle: Render Token (RNDR), Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), Ethereum (ETH), Fetch.ai (FET) ve Avalanche (AVAX).

Türk kripto traderlerin XRP’ye bu kadar ilgi göstermesine sebep olan yükselişin arkasında ne olduğu için bakınız:

İlgili – Ripple fiyatında şok ralli: İşte, XRP’deki yükselişin sebebi

Etiketler: