1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Tüm zamanların en çok kazandıran kripto paraları hangileri?

Tüm zamanların en çok kazandıran kripto paraları hangileri?

Tüm zamanların en çok kazandıran kripto paraları hangileri?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tüm zamanların en çok kazandıran kripto paraları ile ilgili yapılan bir araştırma sonucuna yer verdik bugünkü yazımızda. Listelenmesinin ardından yatırımcılarına en çok kar bırakan ilk 10 kripto paradan ilki elbette Bitcoin. Peki ya diğeri hangileri?

Tüm zamanların en çok kazandıran kripto paraları hangileri?

DataLight, tüm zamanların en çok kazandıran kripto paraları ile ilgili bir araştırma yaptı ve sonuçlarını yayınladı. Araştırma sonuçlarına göre en karlı 10 kripto para listelendi. 

Tüm zamanların en çok kazandıran kripto paraları hangileri?

Listede Bitcoin en büyük kar getiren kripto para olarak, elbette 1 numarada yer alıyor. Piyasaya ilk giren yatırımcılardan biri olsaydınız ve Bitcoin’e yatırım yapmış olsaydınız % 1,3 milyon kar elde edebilirdiniz.

İlk kripto para birimi olan Bitcoin, Haziran 2010’da ilk kez bir borsada 0,30 dolarlık bir fiyatla listelendi. Şu an ise BTC, 3.921,88 dolardan işlem görüyor ve aynı zamanda şu sıralar 4.000 dolarlık psikolojik açıdan önemli bir seviyeyi aşmaya çalışıyor. 

İlk kez 0,2 dolardan işlem görmeye başlayan Ethereum (ETH) fiyatı, şu anda 136,61 dolardan işlem görüyor. Ağustos 2014’te ilk listelendiğinden bu yana % 68,205 arttı. Dash (DASH) % 39,509,52 artışla üçüncü sırada geliyor.

Binance Coin (BNB), NEM (XEM) ve XRP (XRP) de en karlı 10 kripto para arasında yer alıyor.

İşte yatırımcılara en çok kaybettiren kripto paralar…

Bu arada, Zcash (ZEC), Bitcoin Gold (BTG) ve Bitcoin Cash (BCH), yatırımcılarını en büyük zarara uğratan para birimleri olarak biliniyor.

ZEC, 2016 yılında 4.293 $ ‘dan işlem görmeye başladı. Şu anda 50.82 $’ dan işlem görüyor ve bu da bize % 98.82 oranında düşüşe uğradığını gösteriyor. Buna rağmen ZEC, arzının artmasından kaynaklı olarak CoinMarketCap sıralamasında yükseldi.

Ayrıca İlk 30 kripto para arasında, ilk listelemeden sonra değer kaybeden 10 token bulunuyor.

Kaynak