Güncel TrueUSD (TUSD) rehberi: TUSD nedir? Temel analiz

TrueUSD (TUSD) nedir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TrueUSD (TUSD) nedir?  TrueUSD, ERC-20 tokeni olup yasal çerçeveye uygun bir stabilcoindir. ABD dolarına 1:1 oranında sabitlenmiştir.

TrueUSD (TUSD) nedir?

 

TrueUSD (TUSD),  Trust Token Şirketi tarafından Tether’daki sorunlara çözüm bulma amacıyla oluşturulmuş blockchain tabanlı bir stabil coindir. CoinMarketCap verilerine göre dolaşımdaki arzı 188.467.989’ dır. TUSD, çalışma prensibi olarak  Tether (USDT)’ ye çok benzemektedir. TrueUSD dapp tabanlıdır ve ERC-20 adlı sistemle karşımıza çıkmaktadır.

ERC-20 ile ilgili haberi sitemizde bulabilirsiniz:ERC20 Nedir ve Ethereum için Ne Anlam İfade Ediyor?

TrueUSD (TUSD) Nedir? Nasıl Çalışır?

KYC ve AML gereksinimlerini karşılayan herkes, kripto para borsaları üzerinden TrueUSD’yi satın alabilir veya kullanabilir.

TrustToken çalışanları parayı güvende tutabilmek için denetlenmiş akıllı sözleşmelerden yararlanır. Para asla çalışanların eline geçmez. Bunun yerine emanet hesaba geçer. Bir kullanıcı USD çekmek istediğinde ona karşılık gelen TUSD hemen yakılır, böylece piyasada karşılıksız TUSD bulunmaz ve USD-TUSD arasındaki oran istenildiği gibi 1-1 oranında tutulmuş olur.

Peki ya bu KYC/ AML nedir?

Kısaca anlatmak gerekirse KYC ‘Müşterinizi Tanıyın’ anlamına gelir. AML ise ‘Kara Para Aklama Önleme’ anlamına gelir. Müşterilerinin kimliğini tanımlayan ve doğrulayan bir işletme sürecidir. Bu düzenleyici süreç, başta ICO alanı olmak üzere kripto para sektöründe giderek daha yaygın hale gelmektedir.


KYC ve AML prosedürleri geçebilmeniz için, kendinizle ilgili olan isim, doğum tarihi, ikamet yeri gibi sorulara cevap verip kimlik belgenizi sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Bu bilgi daha sonra KEP tabanında taranarak sisteme sahte belgeyle girmeye çalışanlar eliminize edilir.

İlgili haber: KYC gerektirmeyen kripto borsaları var mı?

Kullanıcılar neden TrueUSD’ yi tercih etmeliler?

  • TrueUSD, ABD doları tarafından desteklenmekte ve dijital değişim için sabit bir para birimi olarak hareket etmektedir.
  • Banka hesap varlıklarını düzenli olarak yayınlar ve aylık beyanlar sunarlar.
  • Şirket, emanet hesaplar tarafından sağlanan güçlü yasal koruma ile gelen düzenli değerlendirmeler yayınlar.
  • TrustToken platformunda AML / KYC kontrolünü başarıyla geçebilen herhangi bir kullanıcı veya kuruluş TUSD’yi USD karşılığında kullanabilir. Ancak, asgari para çekme miktarı 10.000 doları geçemez.
  • Her bir TUSD, yapımcı şirketin kasalarında duran dolarlarla teminatlandırılarak dolaşıma çıkarılır.

Crypto.com’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Kris Marszalek’ ın şu sözleriyle bitiriyoruz.

“Stabl koinler, kripto para ekosisteminin benimsenebilmesi için insanların kullanımına sunulan önemli bir altyapı hizmetidir.  Bu sebeple büyük bir öneme sahiptir. TUSD’nin de bu yolda küresel benimsenmeye katkı sağlayacağına inanıyoruz ve TUSD’yi destekliyoruz. 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Güncel TrueUSD (TUSD) rehberi: TUSD nedir? Temel analiz
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.