1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Tron CEO’su Justin Sun’dan sürpriz El Salvador kararı!

Tron CEO’su Justin Sun’dan sürpriz El Salvador kararı!

Tron CEO’su Justin Sun’dan sürpriz El Salvador kararı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tron CEO’su Justin Sun, Bitcoin’i resmi para yapacağını açıklayan ilk ülke El Salvador ile ilgili süpriz bir karar aldı. Detaylar haberimizde.

Tron CEO’su Justin Sun’dan sürpriz El Salvador kararı

Orta Amerika ülkesi El Salvador geçtiğimiz hafta Miami’deki Bitcoin konferansı sırasında çok önemli bir karar aldıklarını açıklamış ve Bitcoin’i resmi para olarak tanıyacaklarını belirtmişti.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bu karar kripto dünyasında büyük heyecan yarattı. Bitcoin tarihinde ilk defa bir devlet tarafından benimsendi ve resmi para olarak kabul ediliyor.

Başta Binance CEO’su Changpen Zhao ve Tron CEO’su Justin Sun, El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin bu kararından memnuniyet duyduklarını açıkladı. Aynı zamanda Bukele’nin kararının ardından Tron CEO’su harekete geçti.

https://twitter.com/justinsuntron/status/1401783554015563777

Tron CEO’su El Salvador’a ofis açan ilk kripto organizasyonu olacaklarını açıkladı. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, JUstin Sun’ın bu açıklamasına kayıtsız kalmadı ve resmi Twitter hesabından Justin’in tweetini alıntılayarak ona cevap verdi.

https://twitter.com/nayibbukele/status/1401622548396314631

Bukele, attığı twitte El Salvador’un avantajlarını şöyle sıraladı:

 1.Harika hava, birinci sınıf sörf plajları, satılık sahil mülkleri.

 2. Dünyada emlak vergisi olmayan birkaç ülkeden biri.

3. Yasal bir para birimi olacağından #Bitcoin için sermaye kazancı vergisi yoktur.

4. Kripto girişimcileri için anında kalıcı ikamet.

Bazı ülkelerdeki kripto baskıları nedeniyle şirketlerin kendilerine daha özgürlükçü bir ortam vadeden El Salvador’a merkez açacağı belirtiliyor.

Öte yandan son günlerde El Salvador Devlet Başkanı’nın aldığı kararı siyasi baskılar nedeni ile geri çekebileceği söylentileri çıkmıştı. Ancak Nayib Bukele yaptığı açıklamada karşısına çıkacak engelleri aşacağını ve vazgeçmeyeceğini belirtti.

https://twitter.com/nayibbukele/status/1401633334481100802

Kaynak

Etiketler: