Tether’in üst düzey yöneticisinden çok önemli FTX açıklaması!

Tether'den FTX ve Alameda çöküşü ile ilgili yatırımcıları rahatlatan açıklama
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX krizi kripto para piyasasını alarma geçirdi. Tether’in teknoloji baş sorumlusu Paolo Ardoino, FTX’in likidite krizi ile ilgili açıklamalarda bulundu ve şirketin pozisyonunu açıkladı. Detaylar haberimizde.

Tether’in üst düzey yöneticisinden çok önemli FTX açıklaması!

Kripto para piyasasında FTX krizi yaşanıyor. Ekosistemin baş aktörleri alarma geçmiş durumda. FTX’in yaşadığı likidite krizi sonrası bir çok kripto para şirketinin ve büyük finans kuruluşlarının kapısını çaldığını biliyoruz. FTX, bilançosunda ortaya çıkan multi-milyar dolarlık  boşluğu doldurmaya çalışırken bir desteği kaybetmiş görünüyor.

İlgili: Binance FTX borsasını almaktan vaz mı geçiyor?

Stabilcoin ihraççısı Tether’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino 10 Kasım’da yaptığı açıklamada, şirketin FTX/Alameda’ya yatırım yapmak veya borç vermek gibi bir planının olmadığını açıkladı.

“Tether’in FTX/Alameda’ya yatırım yapmak veya borç vermek gibi bir planı yok.”

Reuters’in 10 Kasım tarihli  raporuna göre , FTX’in şu anda 9.4 milyar dolarlık bir açıkta olduğu tahmin ediliyor. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in borsayı ayakta tutmak için finansal kaynak arayışları ise devam ediyor. Bankman Fried, risk sermayesi fonu Sequoia Capital gibi FTX’teki mevcut yatırımcılar da dahil olmak üzere diğer fonlardan mali destek bekliyor.

CEO’nun destek beklediği şirketlerden biri de Terher’di. Ancak yapılan açıklama Bankman Fried’in bir kapısının daha kapandığını gösteriyor.

Axios tarafından 10 Kasım’da yapılan ve isimsiz iki kaynağa dayandırılan habere göre  FTX,  kripto borsası Kraken’ den de yardım talebinde bulundu. Ancak iki taraf arasında herhangi bir anlaşmaya varılıp varılmadığı henüz belli değil.


FTX’in borsa tokeni, FTX (FTT) token, yazının keleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 3,26 dolardan işlem görüyor. FTT token, son 24 saat içerisinde %17 değer kazandı. Ancak tokenin haftalık değer kaybı %86.

FTX (FTT) Token haftalık fiyat hareketleri

ftx

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Tether’in üst düzey yöneticisinden çok önemli FTX açıklaması!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.