1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Tether yetkilisine göre ABD bankacılık kriziyle Bitcoin kolaylıkla %140 yükselecek

Tether yetkilisine göre ABD bankacılık kriziyle Bitcoin kolaylıkla %140 yükselecek

Tether yetkilisine göre ABD bankacılık kriziyle Bitcoin kolaylıkla %140 yükselecek
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Stabil coin USDT’yi çıkaran Tether’in üst düzey yetkilisi, Bitcoin fiyatının ABD’deki bankacılık kriziyle çok kolaylıkla yüzde 140 yükselebileceğini söylüyor. İşte, ünlü ismin BTC için açıkladığı seviye.


Tether yetkilisine göre ABD bankacılık kriziyle Bitcoin kolaylıkla %140 yükselecek

Tether’in baş teknoloji yetkilisi (CTO) Paolo Ardoino, 30.000 doların kapısını çalan lider kripto para Bitcoin (BTC) fiyatı için boğa görüşler dile getiriyor.

Ardoino, CNBC’ye verdiği röportajda, Bitcoin’in “çok kolaylıkla” tüm zamanların en yüksek seviyesinin (ATH) bir miktar üzerindeki seviyeyi test edebileceğini düşünüyor. BTC, Kasım 2021’de 69.000 dolarda yeni ATH seviyesini kaydetmişti. Şöyle diyor:

“Jeopolitik belirsizliklerle ilgili söylediğim şeylerden dolayı şu an boğa görüşlüyüm. Bitcoin konusunda da yükseliş bekliyorum. Bence çok kolaylıkla 60.000 doların üzerindeki tüm zamanların en yüksek seviyesini test edebilir.”

Bitcoin şu an 27.500 dolar destek seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Tether CTO’sunun açıkladığı rekor seviyeye ulaşması için ise yüzde 145 civarında değer artışı sağlaması gerekiyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında 30.000 dolar hedefinin önündeki 2 kritik engel

Güncel Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

Bitcoin fiyatının son birkaç aydaki görünümü

Paolo Ardoino, özellikle ABD’deki bankacılık krizine dikkat çekiyor. Ona göre, bankacılık krizi Bitcoin için güçlü bir benimsenme fırsatı sunuyor. Şöyle devam ediyor sözlerine.

“Bence şu an Bitcoin geleneksel finansal piyasalardan kopyama başladı. Ben insanların mevcut jeopolitik durumda, devam eden bankacılık sektörü krizi ortamında korkmuş olduklarını düşünüyorum.

Bundan dolayı bankaların böyle bir baskı altında olduğu bir ortamda güvenebileceğiniz ve elinizde, donanım cüzdanlarında tutabileceğiniz tek varlık Bitcoin.

Olmuş olan, şu an olan ve gelecekte olacak her şey için bir koruma görevi görecek.”

Ardoino, Bitcoin konusunda boğa ama BTC fiyatının 90 gün içinde 1 milyon doları göremeyeceğini düşünüyor. Coinbase’in eski CTO’su Balaji Srinivasan geçen hafta yaptığı açıklamada, 90 günden de kısa bir sürede BTC fiyatının 1 milyon dolar olacağını iddia etmişti.

İlgili – Ünlü analist Bitcoin grafiğindeki boğa formasyonla BTC’nin yükseliş hedefini açıklıyor

İşte, ünlü ismin açıklamaları:

Kaynak

Etiketler: