Loading...
btc
BTC
0.02%
Bitcoin
67.156,24 USDT
eth
ETH
0.08%
Ethereum
3.520,77 USDT
bch
BCH
-0.01%
Bitcoin Cash
395,42 USDT
xrp
XRP
0.13%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.28%
Litecoin
73,24 USDT
bnb
BNB
0.42%
Binance Coin
595,57 USDT
sol
SOL
-0.07%
Solana
173,49 USDT
avax
AVAX
-0.02%
Avalanche
29,10 USDT
ada
ADA
0.18%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.43%
Poladot
6,36 USDT
doge
DOGE
-0.1%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
-0.27%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Coin Haberleri
  3. Kripto korsanlarından Tether’a şok tehdit!

Kripto korsanlarından Tether’a şok tehdit!

tether fidye koinmedya
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Geçtiğimiz günlerde New York Savcılığıyla olan davası karara bağlanan ve rahat bir nefes alan Tether, kripto korsanlarından gelen fidye talebiyle yeniden sarsıldı!

Tether’a fidye talebi!

Tether kripto kamuoyunu meşgul etmeye devam ediyor. Kripto para kamuoyunu uzun süredir meşgul eden ve sektörü endişeye sürükleyen Tether – Bitfinex davasının sonuçlanmasının üstünden henüz bir hafta bile geçmemişken yeni bir Tether krizi baş gösterdi.

Birkaç saat önce Tether resmi Twitter hesabından, kripto korsanları tarafından tehdit edildiğini bildiren bir dizi açıklamada bulundu. Tether yaptığı açıklamada, korsanların kendilerinden 500 BTC fidye istediği ve fidyenin yarına kadar gönderilmemesi halinde, Bitcoin ekosistemine zarar verebilecek bir takım belgeleri kamuoyuna sızdırmakla tehdit edildikleri bildirdi.

tether haber Kripto korsanlarından Tether’a şok tehdit!

”İnternette Tether ve Deltec Bank & Trust arasında olduğu belirtilen sahte belgeler dolaşıyor. Bunların tamamı düzmece.

İnternette dolaşan bu belgelere ek olarak, bugün 500 BTC’nin yarına kadar bc1qa9f60pved3w3w0p7snpxlnh5t4uj95vxn797a7 bu adrese gönderilmesi yönünde bir fidye talebi aldık. Gönderici, bizi, fidyeyi yarına kadar göndermezsek Bitcoin sistemine zarar verecek bazı belgeleri kamuoyuna sızdırmakla tehdit etti. Kesinlikte böyle bir fidye ödemeyi reddediyoruz.

Bunun bütün sektörü hedef alan bir saldırımı yoksa sadece bizi mi ilgilendirdiği açık olarak belirtilmemiş. Ancak açık olan tek şey, bu insanların giderek çaresizleştiği.

Müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve bütün kripto sektörünün güvende kalmasını istiyoruz. Lütfen her zaman tetikle olun ve güvenlik prosedürlerinizi üst düzeye çıkarın.

Bunun sadece kuru bir saldırıdan ibaret olduğuna inansakta, işi sıkı tutuyoruz. Konuyla ilgili tüm bildiklerimizi kolluk kuvvetlerine aktardık. Her zaman olduğu gibi bu fidye olayının araştırılması için emniyet güçlerimizi sonuna kadar desteklemeye devam edeceğiz.”

tether haber Kripto korsanlarından Tether’a şok tehdit!

Her ne kadar Tether korsanların yaptığı bu saldırıyı Tether’ı yıpratmaya yönelik kuru bir tehdit olarak nitelese de saldırganlardan gelen orijinal metni paylaşmaktan kaçındı. Bu da kripto kamuoyunda korsanların elinde Tether-Bitfinex davası hakkında bilgiler olduğu şeklinde bir intiba oluşmasına neden oldu.

Yarına kadar bekleyip neler olduğunu göreceğiz. Ancak herhangi bir olumsuzluğa karşı elinizde USDT bulundurmamanızı tavsiye ederiz.

Tether- Bitfinex davasında karar çıktı!

Kripto para kamuoyunu uzun süredir meşgul eden ve sektörü endişeye sürükleyen Tether – Bitfinex davası sonuçlandı. Kripto şirketleri Bitfinex ve Tether, New York Başsavcılığı (NYAG) Ofisi ile anlaşmaya vardı.

New York Başsavcısı James Ends’in açıklamasında, Bitfinex ve Tether’in müşterileri ve piyasayı, rezervlerini büyük göstermek ve 850 milyon dolar zararı saklamak suretiyle kandırdığı ifadesi yer alırken, Tether ve Bitfinex’in New York Eyaletine 18,5 milyon dolar ceza ödemesine hükmedildiği bildirildi. Ayrıca Bitfinex ve Tether’ın New York’ta ki faaliyetlerine son verildiği duyuruldu.

Kafalarda, New York’ta geçerli olan bu kararın diğer eyaletleri etkileyip etkilemeyeceği sorusu oluşurken, Tether’ın geleceği hakkındaki endişelerse hala geçerliliğini koruyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.