1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Dev firma BTC yatırımını ikiye katladı!

Dev firma BTC yatırımını ikiye katladı!

Dev firma BTC yatırımını ikiye katladı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Twitter CEO’su nun kurucu ortağı olduğu Square firması BTC yatırımını ikiye katladı. Firma dün ne kadarlık alım yaptı dersiniz?


170 milyon dolarlık alım!

Jack Dorsey’in firması Square şu anda yaklaşık 3.318 BTC’ye sahip. Finansal hizmetler firması  Square yaptığı açıklamada elindeki Bitcoin sayısını ikiye katladığını duyurdu.

Square Şirketi Salı günü, “170 milyon dolarlık yaklaşık 3.318 bitcoin satın aldığını açıkladı.

“Square’in önceki 50 milyon dolarlık bitcoin alımıyla birleştiğinde bu alım, Square’in toplam nakit, nakit benzerleri ve satılabilir menkul kıymetlerinin yaklaşık yüzde beşini 31 Aralık 2020 itibarıyla temsil etmiş oluyor.”

TradingView.com verilerine göre 58.000 doları geçerek rekor seviyeye ulaştıktan sonra Bitcoin, bu hafta  önemli ölçüde düşüş kaydetti ve 50.000 doların  altını gördü. Yaklaşık 170 milyon dolar karşılığı 3.318 BTC aldı  Square bu işlemde yaklaşık coin başına 51,235 dolar ödedi

Square açıklamasında, “Şirketin amacına uygun olarak, Square, Bitcoinin, bireylerin küresel bir para sistemine katılmaları ve kendi finansal geleceklerini güvence altına almalarını sağlayan bir ekonomik güçlendirme aracı olduğuna inanıyor” dedi. “Yatırım, Square’in bitcoin için devam eden taahhüdünün bir parçası ve şirket, bitcoin’deki toplam yatırımını diğer yatırımlarına göre sürekli olarak değerlendirmeyi planlıyor.”

Square, geçtiğimiz  2020 sonbaharında 50 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığını açıklamıştı. Square’in açıklaması ayrıca 2020 mali belgelerinin açıklanmasını da içeriyordu. Twitter CEO’su Jack Dorsey, Square’in CEO’su olarak da görev yapıyor. Dorsey kısa süre önce Bitcoin’in teknik ilerlemesini amaçlayan bir kar amacı gütmeyen kuruluşa 1 Bitcoin bağışladığını duyurdu.

Düzenlemeler Bitcoine yarayacak!

Saylor kripto piyasası ile ilgili gittikçe artaa yasal düzenlemelerin gerekliliği konusundaki söylemlerin Bitcoin fiyatını daha da yükselteceği şeklinde yorumda bulunuyor.

MicroStrategy kurucu ortağı ve CEO’su Saylor bu tür yasal düzenlemelerin Bitcoin yatırımları için bir kaldıraç görevi göreceğini söylüyor. Kısa süre önce kendisi ile yapılan bir röportajda Saylor Biden’ın Hazine Bakanının bu konudaki yorumlarına yanıt vermişti.

Saylor kripto paralar için artan inceleme söylentilerinin bitcoin yatırımlarını hızlandıracağını iddia ediyor.

“Bitcoin ile ilgilenen tüzel kişilikleri de düzenlerseniz işte o zaman  bunun kurumsal paranın Bitcoin’e geçişini hızlandıracağını düşünüyorum. “

MicroStrategy CEO’su, çoğu yatırımcının, Kara Para Aklamayı Önleme (AML) ve Müşterinizi Tanıyın (KYC) yasalarına uymak için gerekli şekilde düzenlenmiş borsalar aracılığıyla zaten bitcoin satın aldığını söyledi.

Saylor, hükümetlerin artık yatırımcılardan gelen talebe ayak uydurmaya zorlandığını ve arttırılmak istenen yasal düzenlemeyi Bitcoin’in ana akım cazibesinin bir göstergesi olarak kabul edilmesi gerektiğini söyledi. Hükümetlerden gelen baskının Bitcoin için çok faydalı olacağını da ekledi..

Sözlerinin devamında;

Bunun dünyayı sarsacağını sanmıyorum. Bunun sektör için olumsuz olacağını düşünmüyorum. Aslında bunun tam tersi olduğunu düşünüyorum […] Bitcoin’in başarılı olması için denetlenmemesi gerektiğini düşünmüyorum. Bence Bitcoin’in başarılı olması için altından daha iyi olması gerekiyor.

Kaynak

Bilançolarınız Bitcoin dolsun!

Microstrategy CEO’su Michael Saylor katıldığı bir televizyon programında firmalara ilginç önerilerde bulundu. Saylor şöyle söyledi:

“Herşeyden önce Bitcoin kendisi kurumsal bazda bir güvenli limandır ve her açıdan altına karşı üstünlükleri vardır. Bu da onu her birey, kurum ve işletme için ideal bir değer deposu yapar.”

Saylor’un kendisinin 17,732 BTC’si var. Saylor popüler kripto para BTC’nin ilk parasal ağ olarak tarihte yerini aldığını da vurguladı.

bitcoin Dev firma BTC yatırımını ikiye katladı!

“Facebook ve Google kendi kategorilerinde ne ise Bitcoin de aynı konumdadır.”

Ayrıca CEO’nun bu konuda dikkate değer bir önerisi de var,

“ Tüm işletmeler bilançolarını Bitcoin’e dönüştürmeli. Eğer işletmeler bunu yapmaz ise  şu anki alım güçlerinin %15 kadarını önümüzdeki 5 yıl boyunca olmak üzere her yıl kaybedebilirler.”

bitcoin

Saylor’a göre yatırımcılar  dolarlarını BTC’ye çevirerek hissedar hacmini arttırabilirler.

İlgili:Kurumsal yatırımcılardan Bitcoin’e hücum!

Bu durumun, Bitcoini  100 kat daha büyük yapacağını söyleyen Saylor’a göre herkesin ona bağlanması gerekiyor. Her bireyin, her şirketin, her hükümetin  en büyük sorununun çökmekte olan bir para birimiyle başa çıkamamak ve bir değer deposu bulamamak olduğunu vurgulayan Saylor bunun Çözümü Bitcoinde diyor.

Saylor ayrıca Bitcoinin ne bir ralli içinde olduğunu ne de bir balon olduğunu söylüyor ve tam tersi bitcoinin şu anda yaşadığının sadece bir zincir reaksiyonu olduğunu belirtiyor.

 Paranın değer kaybetmesi, politik belirsizilik gibi pek çok Makro ekonomik faktör nedeniyle Bitcoin’in çok iyi performans gösterdiğini düşünüyor Saylor.

bitcoin

Kısa süre önce Elon Musk’a Tesla’nın bilançosunu Bitcoine çevirmesini söyleyen Saylor, bu sözleri ile gündeme oturmuştu. Diğer firmalara da eğer Elon Musk böyle bir şey yaparsa onu takip etmelerini söylemişti.

Elon Musk  henüz Bitcoin yatırımı yapmadı ama Saylor bu konuda görüşlerini açıkladığı program sunucusunu ikna etti. Sunucu görüşmede Saylor’ın söyledikleri karşısında şunları söyledi.

“ Bitcoin hakkında düşüncelerinizi ortaya koydunuz ve bu beni etkiledi. Program biter bitmez bir Coinbase hesabı açacağım”

21 Aralıkta Microstrategy 29,646 Bitcoin daha aldı ve 650 milyon dolar ödedi.  Bugün itibari ile Saylor’un iş dehası firmasının 70,470 BTC’si var.

BlackRock CEO’su: Bitcoin bir varlık sınıfı olarak meşruiyet kazanıyor

BlackRock CEO’su Laurence Fink, Bank of England’in eski Başkanı Mark Carney ile bir panelde bir araya geldi. Fink burada yaptığı açıklamada, Bitcoin’e olan ilginin her geçen gün arttığına dikkat çekti. Ona göre bu durum, BTC’nin gelecekte global finansal sistemde kendine bir yer edineceğinin bir işareti. Fink’in uzun süredir blockchain teknolojisine ilgi duyduğu biliniyor. Ancak her zaman Bitcoin’in meşruiyeti konusunda şüphelerini dile getiriyordu. Öyle görünüyor ki BTC konusunda yaşanan son gelişmeler sektörünün önemli isimlerini Bitcoin konusunda görüş değiştirmeye itiyor.

Fink ve Carney, katıldıkları oturumun son dakikalarındaki soru cevap kısmında dijital para birimlerinden bahsetmeye başladılar. Fink, BlackRock olarak Bitcoin’e olan ilginin artmasını beklediklerini bildirdi. Çünkü sitelerinde BTC ile ilgili arama hacminde hızlı bir yükseliş var. Öyle görünüyor ki BTC birçoklarının “hayallerini süslemeye” başlamış. Ona göre bu durum da benimsenmeye yansıyacak.

Diğer yandan Fink’e göre bu alan henüz test edilmemiş kalıyor.

Son olarak Carney ve Fink bir konuda benzer görüş dile getiriyorlar. Onlara göre dijital paralar ya da kripto paralar, ödemeler sistemindeki maliyetleri düşürme konusunda önemli bir fırsat sunuyor. Fink ayrıca dijital paraların ABD Doları’nın rezerv para olma durumuna da “gerçek bir etki” yapabilir diyor.

Bitcoin ve kripto paralar 2020 yılında önemli gelişmelerle piyasada kendilerine yer edindi. BTC yaklaşık 3 yıl aradan sonra yeni bir zirve kaydetti. Ayrıca Covid-19 salgın süreci de Bitcoin’in değer saklama aracı söylemini test ediyor görünüyor.

Kaynak

Etiketler: