1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Tesla’nın Bitcoin yatırımı ne kadar değer kaybetti?

Tesla’nın Bitcoin yatırımı ne kadar değer kaybetti?

Tesla’nın Bitcoin yatırımı ne kadar değer kaybetti?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en çok satan elektrikli otomobillerini üreten Tesla’nın elindeki Bitcoinler büyük değer kaybetti. Detaylar haberimizde.

Tesla’nın Bitcoin yatırımı ne kadar değer kaybetti?

Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla’nın elinde büyük miktarda Bitcoin bulunuyor. Geçtiğimiz yılın ortasına kadar Tesla Bitcoin ile satın alınabiliyordu. Elon, tartışmalı bir karar ile Bitcoin ile Tesla satışını durdurdu.

Bu karar sonrası kripto para piyasasında bir çöküş yaşandı ancak bugün yaşanan kadar derin değildi. Dev şirket o tarihten sonra her fırsatta elindeki Bitcoinleri satmadığını ve tutacağını açıkladı. Musk, çeşitli vesileler ile gelen sorulara Tesla’nın Bitcoin satmayacağını belirterek cevap verdi.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Bitcoin, bu yıl büyük ölçüde değer kaybetti Özellikle yılın ikinci çeyreğinde 2021 yılının başındaki fiyat seviyelerine geri döndü.  Elon Musk’ın Tesla’sı, kripto para biriminin değerindeki muhteşem düşüşün ardından Bitcoin varlıklarında 440 milyon dolarlık (363,5 milyon sterlin) bir zararla karşı karşıya.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Geçen yıl 1,5 milyar dolarlık bir Bitcoin rezervine sahip olan şirket, lider kripto para birimi 18 ayın en düşük seviyelerine gerileyince eridi. Tesla’nın elindeki Bitcoinlerin toplam değeri 820 milyon dolar civarında. Şirket, üç ay önce Bitcoin değerini 1,26 milyar dolar olarak kaydetmişti. Şirketin Bitcoin’den ettiği zarar geçen yıl açıkladığı karın %9’una denk geliyor.

Zarara rağmen Tesla’dan herhangi bir satış açıklaması gelmedi. Elon Musk’ın yatırım konusundaki tavsiyeleri dikkate alındığında Bitcoin’in yeninden yükselişe geçeceğini beklediği sonucuna ulaşabiliriz.

İlgili: Elon Musk’tan yatırım tavsiyeleri

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 19,115 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içerisinde %1 son yedi günde ise %10 değer kaybeden BTC, 364 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Tesla’nın Bitcoin yatırımı ne kadar değer kaybetti?

 

Canlı Bitcoin fiyatı

Kaynak

Etiketler: