1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Terra (LUNA) tüm zamanların rekorunu kırdı! Yükseliş devam edecek mi?

Terra (LUNA) tüm zamanların rekorunu kırdı! Yükseliş devam edecek mi?

Terra (LUNA) tüm zamanların rekorunu kırdı! Yükseliş devam edecek mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Geçtiğimiz hafta Bitcoin’e yapacağı yatırımı açıklayarak piyasanın havasını değiştiren Terra’nın kendi kripto parası LUNA tüm zamanların en yüksek değerini gördü. Detaylar haberimizde.

Terra (LUNA) tüm zamanların rekorunu kırdı! Yükseliş devam edecek mi?

Son günlerde kripto piyasasında Terra (LUNA) rüzgarı esiyor. Terra kurucusu Do Kown, Terra’nın stabilcoini için Bitcoin rezervlerini artıracaklarını ve 10 milyar dolarlık bir alım gerçekleştireceklerini açıklamıştı. Ünlü yöneticinin açıklaması hem piyasaya hem Terra’ya can suyu oldu.

İlgili: Terra (LUNA) nedir, geleceği nasıl?

Açıklamaların ardından Terra (LUNA) büyük bir ralli başlattı. Bugün de 113,57 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Altcoin son 24 saat içerisinde %6,42 değer kazandı. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 112,63 dolardan işlem görüyor.

Günlük Terra (LUNA) fiyat hareketleri

terra

 

Terra, Bitcoin almaya da devam ediyor. Glasnode verilerine göre Terra’nın rezervlerinde 30, 727 Bitcoin bulunuyor. BU rakam 42,000 Bitcoin’e sahip olan Tesla’nın gerisinde ancak kısa sürede Terra’nın teknoloji devini geride bırakması bekleniyor.

Terra’nın kurucusu Do Kwon, yakın zamanda yayınlanan bir podcastte Satoshi Nakamoto’dan sonra en büyük Bitcoin sahibi olmaya istekli olduğunu söyledi. Unchained podcast’inde konuşan Do Kown, UST stabilcoin için Bitcoin standardını benimsemeye Bitcoin’in uzun vadeli yükseliş senaryosunun ve rezervlerin UST talep düşüşlerine dayanacak kadar güçlü olduğu için karar verdiğini açıkladı.

İlgili: Terra (LUNA) fiyat tahmini

Kwon, UST’yi dünyanın en büyük stablecoin’i yapma konusunda iddialı olduğunu da sözlerine ekledi. Terra’nın stabilcoini UST şu anda USDT ve USDC’den sonra üçüncü en büyük stabilcoin ve piyasa değerine göre 14. en büyük kripto para.

“Terra’nın amacı, kriptoda en büyük merkezi olmayan para birimi olmaktır. Amaç, Terra blok zincirindeki en büyük sabit para olmak değil. Geliştiricilerin ve kullanıcıların olduğu her yerde olmayı planlıyoruz.”

Terra’da kontrol boğların elinde görünüyor. Kripto paranın teknik verileri ve piyasadaki olumlu hava yükseliş senaryosunun devam edeceğine dair kuvvetli veriler olduğunu gösteriyor. LUNA, 39,8 milyar dolarlık piyasa değeri ile ekosistemin en değerli 8’inci varlığı olmuş durumda.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: