Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
65.086,48 USDT
eth
ETH
-0.86%
Ethereum
3.529,92 USDT
bch
BCH
0.89%
Bitcoin Cash
392,39 USDT
xrp
XRP
-0.31%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.22%
Litecoin
74,67 USDT
bnb
BNB
-0.82%
Binance Coin
594,41 USDT
sol
SOL
-0.68%
Solana
134,70 USDT
avax
AVAX
2.94%
Avalanche
27,73 USDT
ada
ADA
0.77%
Cardano
0,39 USDT
dot
DOT
-1.57%
Poladot
5,71 USDT
doge
DOGE
1.79%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT

Terra çöküşünden sonra G7 ülkelerinden kripto para kararı!

Kriptopara G7
Kriptopara G7
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Terra çöküşünün ardından G7 ülkeleri kripto paraları hızlı bir şekilde gündeme almaya hazırlanıyor. Detaylar haberimizde.

Terra çöküşünden sonra G7 ülkelerinden kripto para kararı!

Terra (LUNA) çöküşü kripto para düzenlemelerini yeniden gündeme taşıdı. Kripto para piyasasının uzun yıllar gündemindeki konular arasında olacak büyük çöküş sonrası Terra (LUNA) günler içerisinde sıfırlanmıştı.

Stabilcoin projesi de yok olan Terra, G7 ülkelerini harekete geçirdi. G7 ülkelerinin finans liderlerinin dijital varlıkların kapsamlı bir şekilde düzenlenmesini talep ettiği belirtildi.

İlgili: Borsalardan Terra (LUNA) kararı

Reuters, G7 ülkeleri Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Birleşik Krallık ve ABD’nin maliye bakanları ve merkez bankaları tarafından imzalanan bir taslak tebliğin, Finansal İstikrar Kurulu’ndan (FSB) kripto para birimlerinin küresel düzenlemesini hızlandırmasını istediğini bildirdi.

İlgili: Kripto para regülasyonları nedir

Bilindiği gibi Finansal İstikrar Kurulu (FSB), küresel finansal sistemi denetliyor ve tavsiyelerde bulunuyor. Uluslararası organ, 2008 ekonomik krizinin ardından düzenleyici reformların teşvik edilmesinde de kilit bir rol oynamıştı.

kripto para

 

Raporda G7 ülkelerinin FSB’yi düzenlemeye çağırdığı ve kripto paralara ilişkin düzenlemenin hızlı bir şekilde ele alması gerektiği belirtildi.

Kripto varlık piyasasındaki son kargaşa ışığında G7, FSB’yi (Finansal İstikrar Kurulu) tutarlı ve kapsamlı düzenlemenin hızlı bir şekilde geliştirilmesini ve uygulanmasını ilerletmeye çağırıyor.”

Geçen ay, Avrupa Merkez Bankası (ECB) yöneticisi Fabio Panetta da kripto alanının küresel düzenlemeleri çağrıda bulunmuştu. Fabio Panetta, kripto para piyasasının büyüklüğüne dikkat çekti ve yeterli kontrollerin yokluğunda, kripto varlıkların hızlı ve yüksek getiri vaat ederek ve yatırımcıları korumasız bırakan düzenleyici boşluklardan yararlanabileceğini belirtti. Terra olayı düzenleyici politikaları hızlandıracak gibi görünüyor.

Kripto para piyasası, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 1,304 trilyon dolarlık bir toplam değere sahip.

Canlı Bitcoin fiyatı

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.