1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Terra, alım yapmaya devam ediyor! Ne kadar Bitcoin’i oldu?

Terra, alım yapmaya devam ediyor! Ne kadar Bitcoin’i oldu?

Terra, alım yapmaya devam ediyor! Ne kadar Bitcoin’i oldu?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Terra, Bitcoin almaya devam ediyor. Terra’nın stabilcoini UST için rezerv olarak biriktirmek için aldığı Bitcoin miktarı ne kadar oldu? Detaylar haberimizde.

Terra, alım yapmaya devam ediyor! Ne kadar Bitcoin’i oldu?

Geçtiğimi hafta Terra kurucusu piyasayı hareketlendiren bir açıklama yaptı. Kripto piyasasında yaşanan durgunluğu fırsat bilerek Terra’nın stabilcoini UST için rezerv olması için Bitcoin satın almaya devam ettikleri ve planlarının 10 milyar dolarlık bir rezerve ulaşmak olduğunu belirtti.

Do Kwon’un açıklamalalarının ardından Terra, Bitcoin alımlarına hız verdi. Singapur merkezli Luna Foundation Guard aracılığı ile yapılan alımlar dikkat çekiyor.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Bugün Terra, 139 milyon dolar değerinde 2,943 Bitcoin daha aldı. Terra’nın Bitcoin rezervi 3 milyar dolar olan şirket kısa süre içerisinde 1,5 milyar dolarlık alım gerçekleştirdi.

https://twitter.com/BTC_Archive/status/1509112427635482627

UST için Bitcoin rezervlerini artırmak isteyen Terra’nın kendi kripto parası LUNA, dün 109,66 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. LUNA, 38,546,666,231 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı. Altcoin, bu değer ile kripto piyasasının en değerli 9’uncu varlığı oldu. Son 7 günde %12 değer kazanan LUNA’da kontrol boğaların elinde.

İlgili: Terra (LUNA) fiyat tahmini

Haftalık Terra (LUNA) fiyat hareketleri

terra

BTC 10 Kasım 2021’de 68,789 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüş o tarihten bu yana ise düşüşteydi. Lider kripto para birimi Bitcoin ise Terra kurucusunun açıklamasının ardından yükselişe geçti.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Uzun süre 40,000 doların altında işlem gören BTC, 48,000 dolara kadar sıçradı. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 47,293 dolardan işlem görüyor. Değeri 900 milyar dolara yükselen kripto para, toplam değeri 2,153 trilyon dolar olan toplam kripto piyasasının %41,7’sini domine ediyor.

Haftalık Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

terra Terra, alım yapmaya devam ediyor! Ne kadar Bitcoin’i oldu?

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: