Teknoloji devinden heyecanlandıran kripto hamlesi!

kripto
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük teknoloji üreticilerinden bir olan Güney Koreli Samsung, smart televizyonlarına yeni bir özellik ekliyor. Detaylar haberimizde.

Teknoloji devinden heyecanlandıran kripto hamlesi!

2021 yılında kripto ekosisteminin parlayan yıldızlarından biri de Non-fungible Tokenlar (NFT) oldu. Yılın ilk çeyreğinde Beeple’ın, “Everydays: The First 5000 Days”, adlı sanat eseri NFT olarak satışa sunuldu ve rekor bir fiyata alıcı buldu. Eser kripto dünyasında bir NFT’ye verilen en yüksek değere sahip oldu ve tam tamına 69,3 milyon dolara satın alındı.

İlgili: NFT nedir, geleceği nasıl?

Dijital dünyanın kapılarını sanata aralayan bu hamlenin ardından NFT ekosistemine olan ilgi gün geçtikçe arttı. Yaklaşık 15 milyar dolara ulaşan devasa bir pazar haline gelen NFT’ler sanattan spora ve sinemaya kadar birçok farklı alanı kripto ekosistemine dahil ediyor.

Teknoloji devi Samsung, NFT akımının artan popülaritesine kayıtsız kalamadı ve Bugün resmi sitesinden yaptığı açıklama ile 2022 yılında üreteceği smart televizyonlarına NFT desteği ekleyeceğini duyurdu. Samsung’un MicroLed, Neo QLED ve The Frame modellerinde kullanılabilecek olan platform, kullanıcıların NFT’lere doğrudan setlerinden göz atmalarına ve satın almalarına olanak tanıyor. Platform, çeşitli pazar yerlerinden NFT’leri çekecek ve kullanıcılar önizleme yapabilecek. Ayrıca eserleri kimin oluşturduğu gibi ayrıntıları ve ilgili blok zinciri meta verilerini görebilecek.

kripto Teknoloji devinden heyecanlandıran kripto hamlesi!

Halihazırda NFT’lere sahip olanlar da platformu koleksiyonlarını sergilemek için kullanabilecekler. Samsung, “Akıllı Kalibrasyon” teknolojisinin, görüntünün TV’de mümkün olduğunca aslına sadık bir şekilde oluşturulmasını sağlamak için TV’nin ayarlarını orijinal yaratıcının özelliklerine uyacak şekilde otomatik olarak ayarlayabildiğini belirtiyor.

Kaynak


0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Teknoloji devinden heyecanlandıran kripto hamlesi!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.