1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Teknoloji devinden heyecanlandıran kripto hamlesi!

Teknoloji devinden heyecanlandıran kripto hamlesi!

Teknoloji devinden heyecanlandıran kripto hamlesi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük teknoloji üreticilerinden bir olan Güney Koreli Samsung, smart televizyonlarına yeni bir özellik ekliyor. Detaylar haberimizde.

Teknoloji devinden heyecanlandıran kripto hamlesi!

2021 yılında kripto ekosisteminin parlayan yıldızlarından biri de Non-fungible Tokenlar (NFT) oldu. Yılın ilk çeyreğinde Beeple’ın, “Everydays: The First 5000 Days”, adlı sanat eseri NFT olarak satışa sunuldu ve rekor bir fiyata alıcı buldu. Eser kripto dünyasında bir NFT’ye verilen en yüksek değere sahip oldu ve tam tamına 69,3 milyon dolara satın alındı.

İlgili: NFT nedir, geleceği nasıl?

Dijital dünyanın kapılarını sanata aralayan bu hamlenin ardından NFT ekosistemine olan ilgi gün geçtikçe arttı. Yaklaşık 15 milyar dolara ulaşan devasa bir pazar haline gelen NFT’ler sanattan spora ve sinemaya kadar birçok farklı alanı kripto ekosistemine dahil ediyor.

Teknoloji devi Samsung, NFT akımının artan popülaritesine kayıtsız kalamadı ve Bugün resmi sitesinden yaptığı açıklama ile 2022 yılında üreteceği smart televizyonlarına NFT desteği ekleyeceğini duyurdu. Samsung’un MicroLed, Neo QLED ve The Frame modellerinde kullanılabilecek olan platform, kullanıcıların NFT’lere doğrudan setlerinden göz atmalarına ve satın almalarına olanak tanıyor. Platform, çeşitli pazar yerlerinden NFT’leri çekecek ve kullanıcılar önizleme yapabilecek. Ayrıca eserleri kimin oluşturduğu gibi ayrıntıları ve ilgili blok zinciri meta verilerini görebilecek.

kripto Teknoloji devinden heyecanlandıran kripto hamlesi!

Halihazırda NFT’lere sahip olanlar da platformu koleksiyonlarını sergilemek için kullanabilecekler. Samsung, “Akıllı Kalibrasyon” teknolojisinin, görüntünün TV’de mümkün olduğunca aslına sadık bir şekilde oluşturulmasını sağlamak için TV’nin ayarlarını orijinal yaratıcının özelliklerine uyacak şekilde otomatik olarak ayarlayabildiğini belirtiyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.