fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
BTC : 575471 ₺ ETH : 43653 ₺ XRP : 10.361 ₺ LTC : 2003.5 ₺ USDT : 13.648 ₺ XLM : 3.475 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Taylandlı şirketten önemli Bitcoin atağı!

Taylandlı şirketten önemli Bitcoin atağı!

Taylandlı şirketten önemli Bitcoin atağı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tayland merkezli telekomünikasyon şirketi Jasmine Telecom Systems, ASEAN bölgesinin en büyük Bitcoin madencisi olmak için harekete geçiyor. Detaylar haberimizde.

Taylandlı şirketten önemli Bitcoin atağı!

Çin’in Bitcoin madencilik faaliyetlerini askıya alması madencilerin kendilerine yeni lokasyonlar belirlemesine neden oldu. Bu arada azalan Bitcoin madencilik hash oranı madencilerin yeni taşındıkları bölgelerde operasyonlarına başlamasının ardından toparlandı.

Çin’in oluşturduğu boşluğu doldurmak için harekete geçen şirketlerde dikkat çekiyor. Tayland’da bulunan Jasmine Telecom Systems (JTS), 2024 yılına kadar ASEAN bölgesindeki en büyük Bitcoin madencisi olmak için harekete geçiyor.

JTS, bu yılın üçüncü çeyreği boyunca Jastel Veri Merkezine 500 bitcoin madenciliği makinesi kurmayı planladığını duyurdu. 2022’de JTS, Jastrel Network ile ortaklaşa Tayland çevresindeki endüstriyel lokasyonlarda 5.000 makine daha kurarak madencilik operasyonunu 10 kat ölçeklendirecek.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika işlemleri

Ortaklığın 2024 yılına kadar ki hedefi ise bir sonraki Bitcoin yarılanmasına kadar 50.000 makinayı çevrimiçi hale getirerek ASEAN bölgesinin en büyük madencilik operasyonu olmak.

Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) bölgesi, Brunei, Kamboçya, Endonezya, Laos, Malezya, Myanmar, Filipinler, Singapur, Tayland ve Vietnam’dan oluşuyor.

JTS, bir sonraki yarılanma standartlarına göre bile, küresel madencilik gücünün etkileyici bir yüzdesi olacak ve JTS’yi Güneydoğu Asya’daki en büyük Bitcoin madenciliği operasyonu yapacak olan ağa yaklaşık 5 ek saha güç getireceğini söyledi.

JTS Başkanı Dusit Srisangaoran, Çin’in Bitcoin madencilik faaliyetlerini yasaklamasının ardından oluşan boşluktan yararlandıklarını ifade etti.

“Yaygın olarak benimsenmesi ve Çin’de hash oranının sekiz ayın en düşük seviyesine düşmesine neden olan olay göz önüne alındığında, JTS’nin bitcoin madenciliğine yatırım yapması için iyi bir zaman.”

Çin’in Bitcoin madencilik faaliyetlerine verdiği zarar günden günde kapanıyor. Dünyanın en büyük ikinci ekonomisinin verdiği bu zararın bu kadar çabuk kapanması kripro para piyasası açısından oldukça olumlu bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Birçok uzman madencilik faaliyetlerinin Çin’den ayrılmasının Bitcoin için uzun dönemde daha iyi sonuçlar getireceği konusunda hemfikir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.