1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum’da bu metrik 5 yılın en düşük seviyesinde! Ne anlama geliyor?

Ethereum’da bu metrik 5 yılın en düşük seviyesinde! Ne anlama geliyor?

Ethereum’da bu metrik 5 yılın en düşük seviyesinde! Ne anlama geliyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasalarında olumlu havanın ardından Ethereum’da değer kazanmaya başladı. Ether’de bu metrik 5 yılın en yüksek seviyesinde. Detaylar haberimizde.

Ethereum’da bu metrik 5 yılın en düşük seviyesinde! Ne anlama geliyor?

Ethereum fiyatı son beş gün içinde %41 arttı. Dijital varlığın değeri, piyasa toparlandıkça 1.754 dolardan 2.488 dolara kadar yükseldi ve Bitcoin de benzer bir artışa tanık oldu. ETH değerindeki son artış, balinaları Ethereum’un arzının büyük bir kısmını toplamaya da itti.

Kripto veri sağlayıcısı Santiment’e göre Ethereum’un borsa dışındaki ilk 10 balinası Ethereum toplamaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta ilk 10 büyük balina 21,3 milyon Ethereum topladı.

Bu hareket ile borsalarda tutulan Ethereum miktarı son 5 yılın en düşük seviyesi olan 4,66 milyon Ethereum seviyesinde. Borsalardaki bu azalan arz sadece balinalarla sınırlı değil. Borsadaki bir dijital varlığın arzının düşmesi iyi bir işaret olarak görülüyor.

Ethereum balinalarının OTC cüzdanlarında büyük bir paya sahip olmasıyla yaşanan bu düşüş, ETH ekosistemine sunulan desteğe işaret edebilir.

Bkz: Ethereum haberleri ve son dakika gelişmeleri

Borsaların dışındaki bu birikim, ağustos ayı başında yapılacak olan Londra güncellemesi yaklaştıkça varlığın fiyatındaki potansiyel artış beklentisini işaret ediyor olabilir. Londra güncellemesinin 4 Ağustos’ta yapılması bekleniyor. Ethereum yatırımcılarında güncellemenin ardından dijital varlığın fiyatında bir yükselme beklentisi bulunuyor.

Güncelleme, Ethereum yol haritasında kritik bir dönüm noktasıydı ve topluluk tarafından çok bekleniyordu. Ethereum, tüm gelişmelerin ortasından yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 2,219 dolardan işlem görüyor. Dijital varlığın toplam piyasa değeri 258 milyar doların üzerinde. Önümüzdeki hafta Ethereum ve destekçiler açısından çok önemli gelişmelere sahne olacak.

Kaynak