okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.18%
Bitcoin
66.898,96 USDT
eth
ETH
0.18%
Ethereum
3.097,52 USDT
bch
BCH
3.64%
Bitcoin Cash
483,50 USDT
xrp
XRP
-0.01%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.1%
Litecoin
84,06 USDT
bnb
BNB
-0.22%
Binance Coin
579,61 USDT
sol
SOL
2.27%
Solana
173,28 USDT
avax
AVAX
2.1%
Avalanche
37,19 USDT
ada
ADA
-0.09%
Cardano
0,48 USDT
dot
DOT
-0.16%
Poladot
7,19 USDT
doge
DOGE
0.23%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-0.26%
Shiba Inu
0,00 USDT

İşte Tesla’nın Bitcoin raporu!

Tesla Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Elon Musk’ın CEO’su olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla ikinci çeyrek raporlarını açıkladı. Detaylar için haberimizde göz atabilirsiniz.

İşte Tesla’nın Bitcoin raporu!

Kripto piyasaları için her şey iyi giderken ani bir çöküş yaşandı. Bu çöküşün tüm sorumluluğu ona ait olmasa da fitili ateşleyenlerden biri de Elon Musk oldu. Bitcoin’in en önemli kurumsal kazanımlarından bir olan Tesla’nın Bitcoin ile satışından bir anda vazgeçtiğini açıkladı.

O günden sonra spekülasyonlar artarak devam etti. Elon Musk, Bitcoin’in bu hali ile çevreye zarar verdiğini belirten bir açıklama yaptı. Daha sonra ortamı yumuşatan açıklamalar yapsa da pek başarılı olamadı.

Kripto dünyası Tesla’nın Bitcoin satıp satmadığını merak ediyordu. Daha önce bu konuda tatmin edici açıklamalar yapılmasa da geçtiğimiz hafta Musk, Tesla’nın Bitcoin satmadığını açıkladı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bu açıklamaların ardında gözler dün açıklanan Tesla’nın ikinci çeyrek raporlarına çevrilmişti. Bu resmi raporların tüm çelişkileri ortadan kaldıracağı düşünülüyordu. Tesla, lansmanından bu yana ilk kez 1 milyar dolardan fazla kar bildirerek üç aylık kazanç sonuçlarını açıkladı.

Ancak raporda beklenildiği gibi detaylı bir Bitcoin bölümü olmadı. Bitcoin raporun sadece “karlılık” bölümünde geçti ve Tesla’nın Bitcoin’den 23 milyon dolar zarar ettiği açıklandı.

“Olumlu etkiler, artan SBC, Model S/X ram (2. çeyrekte negatif marj), ek tedarik zinciri maliyetleri, düşük düzenleyici kredi geliri, Bitcoin ile ilgili 23 milyon dolarlık bozulma ve diğer kalemler dahil olmak üzere işletme giderlerindeki büyümeyle kısmen dengelendi.”

Tesla’nın Bitcoin’e yaklaşık 1,5 milyar dolar yatırım yaptığı düşünüldüğünde 23 milyon dolarlık kayıp sindirilebilir görünebilir. Zira Bitcoin nisan ayında gördüğü en yüksek seviyenin ardından nereddeyse değerinin yarısını kaybetti. Ancak Elon Musk ve Tesla hala elinde ne kadar Bitcoin olduğunu resmi olarak açıklamadı.

Bununla birlikte, bu istatistik, gerçek bir parasal kayıptan ziyade yasal bir boşluktan yararlanılmasından kaynaklanıyor olabilir.

ABD normlarına göre muhasebeciler, kripto para yatırımlarının değerini, satın alındıkları anda kaydetmelidir. Kripto paraların fiyatı yükselirse, şirket hodl olduğu sürece hiçbir şey olmaz. İşletmenin yalnızca bir satış durumunda işlemi kaydetmesi gerekir. Ancak fiyatlar düştüğünde, şirket yatırımındaki düşüşü değer düşüklüğü olarak kaydetmelidir.

Bu nedenle, satış kazançları kaydedilebilse bile, şirketin tokenlerini elinde tuttuğu süre boyunca meydana gelen düşüşlerle vergi oranı yumuşayabilir. Bunun nedeni, kriptoların “sonsuz ömürlü maddi olmayan varlık” olarak sınıflandırılmasıdır.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.