fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
BTC : 572868 ₺ ETH : 43392 ₺ XRP : 10.316 ₺ LTC : 1990.1 ₺ USDT : 13.626 ₺ XLM : 3.463 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Goldman Sachs’tan dikkat çeken bir kripto adımı daha!

Goldman Sachs’tan dikkat çeken bir kripto adımı daha!

Goldman Sachs’tan dikkat çeken bir kripto adımı daha!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli ünlü yatırım bankası Goldman Sachs’tan kirpto endüstrisini heyecanlandıracak bir adım daha geldi. Detaylar haberimizde.

Goldman Sachs’tan dikkat çeken bir kripto adımı daha!

Amerika merkezli ünlü yatırım bankası Goldman Sachs, kripto ekosistemini benimsemeye devam ediyor. Banka müşterilerinin kripto paralara yoğun ilgisi nedeniyle kapılarını kripto paralara açan dev bankadan bir önemli adım daha geldi.

Goldman Sachs, Nokia, Google ve Fujitsu dahil olmak üzere büyük hisse senetlerini takip edecek bir “DeFi” ETF başvurusunda bulundu.

Goldman Sachs Group’un varlık yönetimi yan kuruluşu, kripto para birimi ile ilgili şirketlerin menkul kıymetlerine odaklanan bir borsa yatırım fonu (ETF) sunmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuruda bulundu.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Goldman Sachs’ın başvurusu SEC’in önünde onay bekleyen 10’dan fazla kripto ETF başvurusuna katılıyor. Dosyada, Goldman’ın ETF’yi “Kayıt Beyanı’nın yürürlüğe girdiği tarihten sonra mümkün olan en kısa sürede” sunmayı planladığı belirtildi.

Goldman Sachs Innovate DeFi ve Blockchain Equity ETF’nin Solactive Merkezi Olmayan Finans ve Blockchain Endeksini izleyeceğini söyledi.

Fon, varlıklarının en az %80’ini endekste yer alan menkul kıymetlere, hisse senetlerine ve mevduatlara yatıracak.

Solactive’in merkezi olmayan finans endeksine dahil edilen en iyi hisse senetleri arasında her biri endeksin yaklaşık yüzde altı ila yedisini temsil eden Nokia, Facebook, Google, Accenture ve Fujitsu gibi devler yer alıyor.

Goldman’ın başvurusu, önde gelen kripto varlık yöneticisi Grayscale’in geçen hafta merkezi olmayan bir finans fonu başlatma planlarını duyurmasının ardından geldi. DeFi sektörü giderek daha ilgi çekici bir hale geliyor.

Goldman, son aylarda kripto para birimi çalışmalarını hızlandırdı. Varlıklı müşterileri için kripto para alım satım hizmeti başlatan banka haziran ayında, Bitcoin’den sonra ikinci en büyük kripto para birimi olan Ether’de opsiyonlar ve vadeli işlemler sunmayı planladığını da duyurmuştu.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.