Loading...
btc
BTC
0.61%
Bitcoin
67.063,81 USDT
eth
ETH
0.31%
Ethereum
3.514,46 USDT
bch
BCH
0.81%
Bitcoin Cash
394,45 USDT
xrp
XRP
3.42%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
-0.15%
Litecoin
73,29 USDT
bnb
BNB
0.24%
Binance Coin
594,80 USDT
sol
SOL
2.67%
Solana
173,65 USDT
avax
AVAX
2.18%
Avalanche
28,78 USDT
ada
ADA
-0.7%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
-0.3%
Poladot
6,32 USDT
doge
DOGE
6.74%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
1.72%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bu tokenlar Bitcoin’e toz yutturdu!

Bu tokenlar Bitcoin’e toz yutturdu!

taraftar token
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Taraftar tokenler dünyanın en yaygın sporu ile yayılmaya başlayan yeni bir kripto para türü. Son günlerde sıks sık gündeme gelen bu tokenlerden yazımızda bahsedeceğiz.


Taraftar Tokenler kriptonun yeni gözdesi!

Taraftar tokenler kripto para dünyasına aıdım attıkları andan itibaren yoğun bir ilgi ile karşılaştılar. Tokenler blockchain üzerinde yaratılan ve genellikle sahiplik kanıtı ya da üyelik kanıtını temsil eden varlıklar. Tokenler iki kategoriye ayrılıyor kullanışlı tokenler ve tahvil tokenleri . Kullanışlı tokenler  ile mal ve hizmetlere erişebilirsiniz. Tahvil tokenleri ise bir varlığı veya bir kazanç akışı veya temettülere ilişkin bir yetkiyi temsil ediyor.

Taraftar Tokenler, özel bir kulüp bünyesinde çıkarılan, oy kullanabilmenizi ve o kulübün özel ödüllerinden yararlanabilmenizi deneyimler kazanmanızı sağlayan dijital varlıklar. Taraftar Tokenlerinin diğer kripto para birimlerinden farkı yok, onlar gibi VIP deneyimleri, özel ürünler, biletler vb. gibi diğer ‘ürünler’ ile değiştirilebiliyorlar.

Taraftar tokenleri almak için sadece CHZ kullanılabiliyor. CHZ uygulama olarak  telefonunuza yüklenebiliyor. CHZ kullanarak takımınıza yarar da sağlayabiliyorsunuz.

Taraftar tokenlerin büyük bir çoğunluğu futbol alanındaki kulüplerden oluşuyor. Taraftar token sahibi olmak mali piyasalarda çok ilgi çekiyor.

 Taraftar olmak demek özellikle üye olmak, lisanslı ürünleri kullanmak demek ancak lisanslı ürünler çok pahalı. Taraftar tokenlerinin fiyatları kendi kulüpleri tarafından belirlenebiliyor Uygulama içi P2P mağazada satılan Taraftar Tokenlerinin fiyatı satıcı tarafından ve/veya arz talebe göre belirleniyor.

Taraftar Tokenlerinin fiyatı ilk önce CHZ ile bağlantılı.İlerleyen zamanlarda geleneksel para birimleri ile de alınabilecek.

Kripto para piyasasındaki taraftar tokenleri genellikle futbol kulüplerinden ortaya çıkıyor. Aşağıdaki liste piyasadaki taratar tokenlerini gösteriyor.

taraftar token Bu tokenlar Bitcoin'e toz yutturdu!

Aşağıdaki listede ise değer bazında bir sıralamayigörebiliyorsunuz. Sırasıyla piyasa hacmi ve token fiyatı ve günlük değişimini görebilirsiniz.

 Türk futbo kulüplerinden Galatasaray taraftar token değer sıralamasında 4. Sırada. İlk sıradaki FC Barcelona piyasa hacmi olarak 122,311,709 milyon dolar. Fiyat olarak 57,68 dolarda.  En sondaki Novara Calcio 1,579,194 dolarlık piyasa değerinde ve fiyatı 7,87 dolar. Galatsaray taraftar tokeni 37,369,754 dolar değerinde ve fiyatı 10,63 dolar.

 Kripto para dünyasında çeşitli uygulama alanı olan kripto paaralarla karşılaşmak çok normal. Taraftar tokenleri de bunlardan biri. Üzerindeki yoğun ilgi ile yüksek seviyeleri hedefleyen taraftar tokenlerini hep birlikte takip edelim bakalım kulüpler taraftarlarına kazandıracak mı?

taraftar token Bu tokenlar Bitcoin'e toz yutturdu!

Birden fazla Taraftar Tokene sahip olunabilir mi?

Evet bu konuda sınır yoktur. Çünkü her bir Taraftar Tokenı ile ancak bir oy kullanabilirsiniz.. Elinizde ne kadar tokeniniz varsa o kadar aoy kullanma hakkınız var demektir. Bununla birlikte kulüpler anketin dürüstlük çerçevesinde gerçekleştirilebilmesi ve tek bir taraftarın karar verme sürecini kontrol etmesinin önüne geçmek amacıyla sahip olunan Taraftar Tokenı sayısına bakılmaksızın, bir taraftarın sahip olabileceği oy kullanma hakkı sayısına bir üst sınır getirebilecektir. Bu sınır takımdan takıma değişiklik gösterecektir.

 

Taraftar token fiyatı nasıl belirlenir?

Taraftar olmanın, özellikle de konu biletler, üyelik ve özel lisanslı ürünler olunca pahalı olabileceğini hepimiz biliyoruz. Taraftar Tokenlarının fiyatları kendi kulüpleri tarafından belirlenmektedir.
Uygulama içi P2P mağazada satılan Taraftar Tokenlarının fiyatı ise satıcı tarafından ve/veya arz ve talebe göre belirlenmektedir. Taraftar Tokenlarının fiyatı uygulamada ilk başta pound, euro veya dolar gibi geleneksel para birimleri ile değil, doğrudan $CHZ ile bağlantılı olacaktır. İlerleyen zamanlarda Taraftar Tokenlarının fiyatı geleneksel para birimleri cinsinden de gösterilecektir.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.