Loading...
btc
BTC
0.04%
Bitcoin
66.071,87 USDT
eth
ETH
1.91%
Ethereum
3.548,17 USDT
bch
BCH
1.68%
Bitcoin Cash
429,99 USDT
xrp
XRP
3.76%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
2.03%
Litecoin
79,19 USDT
bnb
BNB
0.38%
Binance Coin
605,58 USDT
sol
SOL
1.2%
Solana
144,78 USDT
avax
AVAX
-0.84%
Avalanche
30,04 USDT
ada
ADA
0.15%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.28%
Poladot
6,18 USDT
doge
DOGE
1.02%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
1.87%
Shiba Inu
0,00 USDT

Stasis, euro destekli stablecoini XRP Ledger ile entegre ediyor

altcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Stasis, euro destekli stablecoin’i XRP Ledger ile entegre ediyor. Stasis, XRP Ledger ile euro destekli bir stabilcoin entegrasyonunu tamamladı. Entegrasyon, sınır ötesi ödemeleri geliştirmeyi amaçlıyor. Ayrıntılar haberimizde…

Stasis, euro destekli stablecoini XRP Ledger ile entegre ediyor

Malta merkezli startup Stasis, euro destekli stabilcoin EURS ile sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için kullandığı yerleşim katmanlarını genişletmek amacıyla XRP Ledger ile entegrasyonu tamamladı. XRP Ledger, bir topluluk ve sınır ötesi ödeme şirketi Ripple tarafından geliştirilen açık kaynaklı bir blok zinciridir. Stasis, blok zincirini EURS ile entegre ederek sınır ötesi ödemeleri daha ucuz ve daha hızlı hale getirmenin yanı sıra ölçeklenebilirliği iyileştirmeyi amaçlıyor.

Stasis CEO’su Gregory Klumov yaptığı açıklamada, “EUR’un temeline yeni bir tuğla daha eklendi ve bu, istikrarlı kripto para piyasasının benimsenmesinin bir sonraki döngüsü için varlığımızı sağlamlaştıracak. XRP’nin daha iyi bir finansal katılımı sağlamanın yanı sıra, Web3 dünyasının değerleriyle gerçekten uyumlu olan stabilcoin altyapısı ve hizmetleri sağlama fırsatları” dedi.

xrp

Web sitesine göre, bir Stasis blog gönderisine göre bugüne kadar zincirde 5 milyar dolardan fazla EURS ödendi ve dolaşımda yaklaşık 66.7 milyon EUR var. EURS, çoğunluğu Ethereum ana ağına ve Katman 2 çözümlerine tahsis edilen ERC-20 tokenleridir. Algorand ve XRP Ledger blok zincirleri aracılığıyla daha küçük bir miktar tahsis edilir. Malta merkezli şirketin web sitesine göre, stablecoin “rezerv hesaplarımızda tutulan avrolarla tamamen destekleniyor”.

Ripple ilk olarak Stasis’in 16 Şubat’ta XRP Ledger’da EURS çıkaracağını duyurdu. Ripple, entegrasyonun ardından şirkete teknik destek sağlamaya devam edecek. Yetkililer: “EURS sahibi olan geliştiricilere, kurumlara ve tüketicilere kolay açma ve kapama rampaları sağlayan bu yılın başlarında Ripple ile yaptığımız ilk anlaşmanın ardından, geliştirmenin kesinleştiğini ve stratejilerini entegre etmeye başlamak için bir sonraki aşamaya geçme isteğini onaylamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.