1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bu da oldu! Soros Bitcoin alıyor!

Bu da oldu! Soros Bitcoin alıyor!

Bu da oldu! Soros Bitcoin alıyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’li ünlü milyarder Geroge Soros’un kişisel sermayesini yöneten Soros Fonu’nun CIO’sundan kripto para açıklaması geldi. Detaylar haberimizde.

Bu da oldu! Soros Bitocin alıyor!

Kripto para piyasası güzel bir gün geçiriyor. Lider kripto para birimi Bitcoin, uzun süredir 50,000 dolar seviyesini geçmeyi test ediyordu. Bitcoin bugün 55,000 doları gördü ve nisan ayında yakaladığı 64,800 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştı. Bitcoin yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 54,845 dolardan işlem görürken toplam piyasa değeri 1 trilyon doların üzerine çıktı.

Bitcoin rüzgarı arkasına alırken dünyanın en zenginlerinden biri olan George Soros’un kişisel servetini yöneten Soros Fonu’nun CIO’su Dawn Fitzpatrick, Bloomberg’e verdiği röportajda Bitcoin alıp almadıkları sorusuna cevap olarak kripto paralara yatırım yaptıklarını belirterek cevap verdi. Fitzpatrick, fonun bir miktar kripto paraya sahip olduğunu söylerken miktar ile ilgili bir bilgi vermedi. Ünlü CIO, ayrıca DeFi ekosistemine giriş yapmak için sabırsızlandıklarını dile getirdi. Fonun kripto para birimlerinden ziyade merkezi olmayan teknolojileri ve çözümlerle daha fazla ilgilendiğini söyledi.

İlgili: Bitcoin yükselişe geçti!

Soros fon yöneticisi, pandemi nedeniyle piyasa çöküşünün yaşandığı Mart 2020’de kar etmeye başladıklarını belirtti. Aynı zamanda fon, hala çok ucuz olan kurtarma hisselerini satın almakla ilgilendiklerini de açıkladı.

Fon, kripto paralara yatırım yaparken Çin ekonomisinden uzak duruyor. Soros, Çin hükümetinin irrasyonel davrandığını ve yatırımcıların ülke ekonomisine yatırım yaparken kendilerini güvende hissedemeyeceklerini söylemişti.

Kurumsal yatırımcılar geleneksel yatırım araçlarından daha fazla getiri sağlayan kripto ekosistemine dahil olmaya devam ediyor. Kripto ekosistemi büyümeye devam ettikçe küresel ölçekte büyük oyuncular piyasanın avantajlarından yararlanmak için kripto para yatırımlarını kapılarını açıyor. Wall Street’in büyük finans kuruluşlarının da bu yıl kripto piyasalarına dahil olduğuna ilişkin birçok haberi okuyucularımızla paylaşmıştık.

Piyasada bugün yaşanan hareketliliğin ardından kripto piyasasının toplam hacmi 2,3 trilyon doların üzerine çıktı.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: