1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. SEC’ten Bitcoin’i uçuracak hamle nihayet geldi geldi

SEC’ten Bitcoin’i uçuracak hamle nihayet geldi geldi

SEC’ten Bitcoin’i uçuracak hamle nihayet geldi geldi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto dünyası yıllardır bu haberi bekliyordu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) çok beklenen adımı attı. Bitcoin ETF onaylandı.

SEC’ten Bitcoin’i uçurakcak hamle nihayet geldi geldi

2017’de Bitcoin’in ilk meteorik yükselişinden bu yana, varlık yöneticileri ve yatırım firmaları, kripto para birimini Wall Street’e getirmeye çalışarak büyüyen alandaki fırsatı değerlendirmeye çalıştılar. Bu çabalar yıllarca karşılık görmese de ilk adımları 2021 yılında atılmış oldu.

ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) ilk Bitcoin ETF’sini onayladı. Uzun zamandan beri gündemi meşgul eden konulardan biriydi. Kripto dünyasının gözü SEC’ten gelecek bu haberdeydi.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Geçtiğimiz hafta Bitcoin ETF’nin onaylanacağına dair söylentiler Bitcoin fiyatına yansıdı ve BTC uzun bir aranın ardından 60,000 doların üzerine çıktı. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 61,700 dolardan işlem görüyor. 64,800 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine artık daha yakın.

Bu ETF’nin onaylanması ile Bitcoin 7,5 trilyon dolarlık ETF sisteminin de artık bir parçası olmuş durumda. Lider kripto para birimi bundan sonra daha görünür olacak.

Bu kripto para birimi ekosistemi için tarihi bir an.  Dijital varlığı doğrudan elde tutmaya bir alternatif olarak hizmet veren erişilebilir bir borsada işlem gören fon, hem perakende hem de kurumsal yatırımcılardan fon akışı anlamına geliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: