fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Solana’dan tarihi rekor: Neredeyse Nasdaq kadar değerli!

Solana’dan tarihi rekor: Neredeyse Nasdaq kadar değerli!

Solana’dan tarihi rekor: Neredeyse Nasdaq kadar değerli!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Solana (SOL) için 30 Ağustos 2021 tarihi tam anlamıyla tarihe geçen bir gün oldu. Solana tarihinde ilk kez 3 basamaklı rakamları bu tarihte gördü.


Solana’dan tarihi rekor: Neredeyse Nasdaq kadar değerli!

Solana 2021 yılının en çok kazandıran kripto parası olarak kayıtlara geçti. 2021 yılına 1.60 dolar bandında giriş yapan Solana (SOL), bugün (30 Ağustos 2021’de) 100 doları görerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Aynı zamanda Solana, bugün tarihinde ilk kez 3 basamaklı rakamları gördü.

Solana yazının kaleme alındığı saatte 98 dolar bandında işlem görüyor. Toplam piyasa değeri ise 28 milyar doların üzerinde ve en değerli 7’nci kripto para. Aşağıdaki grafikte Solana fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Solana’dan tarihi rekor Solana’dan tarihi rekor: Neredeyse Nasdaq kadar değerli!

S&P 500 listesinde yer alan dev borsa Nasdaq’ın toplam piyasa değeri yaklaşık 31 milyar dolar civarında. Solana son dönemde yakaladığı ivme ile en değerli ilk 10 kripto para içerisine girdi ve neredeyse Nasdaq kadar değerli hale geldi.

Solana’ya başarıyı getiren temel faktör ise sahip olduğu güçlü blockchain ağı!

Üçüncü nesil blockchain’ler arasında yer alan Solana, saniyede binlerce işlemi yerine getirebilecek kapasiteye sahip. Solana ağı Ethereum gibi akıllı sözleşmelere ve merkezsiz uygulamalara ev sahipliği yapabilecek şekilde geliştirildi. Benzer misyona sahip olan Avalanche ve Cardano’nun da 2021 yılı içerisinde ciddi değer kazandığına şahit oluyoruz.

Lütfen Bkz: Zilliqa (ZIL) uzun vadede portföyümde yer almalı mı?

Kısaca Solana, Ethereum 2.0, Cardano ve Avalanche geleceğin finans dünyasını inşa ediyor. Geleceğin finans dünyasında yüksek olasılıkla geleneksel bankalardan ziyade akıllı sözleşmelerle güçlendirilmiş DeFi (merkezsiz finans) uygulamalarının hakimiyetini göreceğiz. DeFi platformları birçok bankacılık hizmetini aracıya ihtiyaç duymadan, oldukça ucuza ve güvenli biçimde yerine getirebilmektedir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.